Aktualitātes
20.08.2012

Arturs Bērziņš Doma dārzā velta skatītājiem 160 stundu

Komentē
0

No 20. augusta līdz 16. septembrim Rīgas Doma baznīcas dārza galerijā ir apskatāma mākslinieka Artura Bērziņa personālizstāde "bez nosaukuma (veltītais laiks)", ko organizē sabiedriskā kustība "Mans Doms". Pie projekta izstrādes mākslinieks pavadījis 160 stundu, un patērētais laiks kopā ar izstādē redzamo galaproduktu – telpisku objektu sēriju – tiek veltīts skatītājam.

Izstāde piedāvā ekskluzīvu iespēju skatīt Artura Bērziņa darbus brīvdabā un jaunās, trīsdimensionālās formās, kas konstruētas, grieztas, urbtas, slīpētas un pat adītas katra savā tehnikā, klāt pievienojot informāciju par to izgatavošanai veltīto laiku. Projekta iedvesmas avots ir Nikolā Burjo darbs "Attiecību estētika", kurā tiek minēts, kā, viņaprāt, strādā aktuālie mākslinieki. To mākslas materiāls (viela) ir mākslinieka veltītais laiks. Mākslinieks tiekas ar skatītāju, veltot tam savu laiku un sniedzot, piemēram, pakalpojumu. Tajā pašā laikā Bērziņš vēlas akcentēt arī šābrīža attieksmi pret laiku kā šķietami nevērtīgu lietu. "Cilvēki nerēķinās viens ar otra laiku, piemēram, bieži kavējot tikšanās vai nespējot sarīkot/noslēgt laikus koncertus un citus saviesīgus pasākumus. Savukārt mākslinieki visbiežāk rada mākslu paši sev. Respektīvi, risina savas problēmas. Apmierina savas vajadzības. Turklāt šāda māksla tiek izstādīta, un skatītājam nekas cits neatliek, kā veltīt laiku, skatoties, kā mākslinieks ņemas ap sevi," skaidro mākslinieks. Šis veltītā laika aspekts radīja iztēlē redzējumu par atsevišķu darbu sēriju.

Izstādes objekti

Plašākai publikai Arturs Bērziņš ir pazīstams kā nelielu formātu gleznu sēriju autors, viņa gleznās tiek risināti gan personīgi, gan dažādi sociāli aktīvi jautājumi. Mākslinieks ir  piedalījies tādās grupu izstādēs kā "Nieze" (2007), "Candy Bomber/Našķu bumba", "Jaunie Latvijas glezniecībā" (2008) un "Paraksts" (2008). Regulāri veido personālizstādes Rīgā, Aizputē, Liepājā, Līvānos, Olainē un Tukumā. Par personālizstādi "Nomalība" (2008) Arturs Bērziņš tika nominēts "Purvīša balvai", bet 2009. gadā saņēma "Dienas Gada balvu kultūrā 2009".

Sabiedriskā kustība "Mans Doms" ir Rīgas Doma un biedrības "Ascendum" ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Biedrība "Ascendum" ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!