Notikums
01
Jūn
22:39

Izstādes "Samaltie" atklāšana

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 27. augustā, plkst. 18:00 MVT Vasaras mājā tiks atklāta mākslinieku Emīla Meldera, Aigara Bikšes, Roberta Bāliņa, Ances Vilnītes un Oto Ozoliņa izstāde "Samaltie".

Jaunie mākslinieki Ance Vilnīte, Oto Holgers Ozoliņš un Roberts Bāliņš kopā ar tēlnieku Aigaru Bikši savā kopdarbā, izstādē "Samaltie", izcels vienu no tēlnieka Emīla Meldera mūža un viņa daiļrades centrālajiem tematiem – cilvēku dzīvi lauku mājās. Mākslinieki šādā veidā vēlas rosināt domas par to, cik tālu mūsdienu sabiedrība attālinājusies no savām saknēm, kurp tā dodas un ko vēl iespējams saglābt.

"Šī izstāde aicinās apzināties to, ko vēl varam darīt lietas labā, lai saglabātu mūsu kultūrai tik nozīmīgo lauku un zemnieku dzīvi. Tajā mākslinieki būs radījuši vidi, kurā aizdomāties par saviem senčiem, par lauku mājām un to burvību, kuru salīdzinoši maz izdodas baudīt; par kopā būšanu un to, ka arī mūsdienu cilvēkam vajag savu cilti," raksta izstādes rīkotāji.

Aigars Bikše šajā izstādē strādā kopā ar trim daudzsološiem māksliniekiem, kas nupat tikai beiguši LMA Tēlniecības katedras bakalaura programmas pirmo kursu. Jaunais tēlnieks Oto Holgers Ozoliņš, strādājot ar materiālu, cenšas izprast pasaulē aktuālās problēmas, kā arī pēta dabas nozīmi ikdienas procesos. Māksliniece Ance Vilnīte sevi plašākai publikai piesaka kā slaveno tēlnieci Anci Vilnīti, sakot: "Kā kuģi nosauksi – tā tas arī peldēs." Ance uzskata, ka māksla ir visspēcīgākais ierocis, lai runātu par grūto, toties ļoti svarīgo. Roberts Bāliņš savā daiļradē fokusējas uz eksperimentiem ar materiāliem, to faktūrām un īpašībām. Jaunais mākslinieks savos darbos izceļ materiāla materialitāti, neiejaucoties tā dabiskajā faktūrā.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

MVT Vasaras māja atrodas Esplanādē, Rīgā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!