Nosaukums: Pieaugušie
Autors: Krišjānis Zeļģis
Gads: 2021
Izdevējs: Valters Dakša
 
 
Grāmatas
01.12.2021

Pieaugušie

Komentē
0

Apgādā "Valters Dakša" iznākusi dzejnieka Krišjāņa Zeļģa grāmata "Pieaugušie".

Grāmata "Pieaugušie" ir konceptuālās dzejas projekts, kura pamatā ir Kārļa Vērdiņa 2015. gadā izdotais dzejoļu krājums ar tādu pašu nosaukumu. Katrs dzejolis Zeļģa grāmatā atbilst vienam dzejolim Vērdiņa krājumā. Zeļģa parafrāzes atklāj intertekstualitātes plašās iespējas. Lai izveidotu savu dzejas grāmatu, autors pārrakstījis, interpretējis, parodējis vai vizuāli "pārtulkojis" jau eksistējošus dzejas tekstus. Grāmata ir ne tikai tekstuāla, bet arī vizuāla parafrāze par Vērdiņa krājumu, jo abiem izdevumiem dizainu veidojusi Zane Ernštreite. Grāmatas redaktors ir Raimonds Ķirķis.

Krišjāņa Zeļģa dzejoļu krājums "Visas tās lietas" (2010) ticis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai nominācijā "Spilgtākā debija". Autors sarakstījis arī tādus dzejoļu krājumus kā "Zvēri" (2016) un "Skaistuma klātbūtne" (2020). Viņa dzejas grāmatas izdotas arī angļu, vācu, krievu un katalāņu atdzejojumā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!