Aktualitātes
18.05.2022

Satori piedāvā draugu reisu uz Jaņņa Ksenaka jubilejas koncertiem Ventspilī

Komentē
1

Interneta žurnāls "Satori" kopā ar Ventspils koncertzāli "Latvija" piedāvā draugu reisu uz vērienīgo divdaļīgo koncertu "Εκατό Χρόνια" jeb "Simts gadi", ar kuru svētdien, 29. maijā, tiks atzīmēta izcilā grieķu komponista, arhitekta un savdabja Jaņņa Ksenaka simtgade.

Komponists Jannis Ksenakis dzimis 1922. gada 29. maijā Rumānijas pilsētā Breilā. Atzīmējot šo faktu, Ventspils koncertzāle aicina vienu dienu pavadīt Jaņņa Ksenaka pasaulē. Jubilejas koncertu scenogrāfiju veido mākslinieki Miķelis Fišers un Ieva Stalšene.

Svētdien plkst. 14:00 koncertzāles Mazajā zālē notiks trīs komponista kamerdarbu atskaņojumi – vijolniece Marta Spārniņa interpretēs dvīņu skaņdarbus "Mikka" un "Mikka S" solo vijolei. Turpinājumā virtuozais krievu pianists Mihails Buzins atskaņos "Evryali" jeb "Atklāto jūru" klavierēm, savukārt skaņdarbu "Okho" trim perkusijām ar laikmetīgās dejas tandēma "IevaKrish" veidotu horeogrāfiju interpretēs pazīstamais sitaminstrumentu trio "Giunter Percussion" no Viļņas.

Jubilejas otrā daļa un kulminācija koncertzāles Lielajā zālē sāksies plkst. 18:00, kad pirmoreiz Latvijā Jaņņa Ksenaka monumentālo skaņdarbu "Pléïades" atskaņos sitaminstrumentālistu sekstets, ko veido latviešu perkusionistu Guntara Freiberga, Elvija Endeļa un Mika Bāliņa grupa "Perpetuum Ritmico", kā arī lietuviešu mūziķi Pāvels Ginters, Sigits Gaiļus un Andrjus Rekašs.1978. gadā pēc ansambļa "Percussions de Strasbourg" pasūtījuma tapušais darbs līdzās baletam "Kraanerg" tiek uzskatīts ne tikai par paša komponista radošo virsotni instrumentālajā mūzikā, bet arī par izpildītāju spēju galējo robežu pārbaudi. Lietpratēju vidū pat valda pārliecība, ka darbs ir metrs, ar kuru noteikt, ko vērts ir kolektīvs, stāsta koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Draugu reisa biļetes par cenu 25 eiro pieejamas "Biļešu paradīzē". Piedāvājums ietver abu koncertu biļetes un kopīgu autobusa braucienu no Rīgas uz Ventspili, kura laikā par Ksenaki stāstīs jaunais komponists Ernests Valts Circenis, savukārt "Kokmuižas alus" piedāvās atspirdzinājumus. Izbraukšana paredzēta plkst. 9:30 no Aspazijas bulvāra 3 (blakus Latvijas Nacionālajai Operai), atgriešanās – ap 22:30. Tālrunis uzziņām: +371 29158562 (Anete).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!