Aktualitātes
30.10.2017

Latviešu dramaturgus aicina piedalīties starptautiskā lugu konkursā

Komentē
0
Saglabā

Starptautiskais lugu konkurss un festivāls "Sarunas par robežām" ir Nirnbergas valsts teātra iniciatīva, kas aizsākās 2005. gadā ar mērķi iepazīt un veicināt Centrālās un Austrumeiropas valstu jaunās dramaturģijas attīstību. 2018. gadā konkursa uzmanības centrā ir Latvija, Lietuva un Igaunija un šo valstu autori ir aicināti piedalīties konkursā ar jaunām lugām, kuras lasīs un izvērtēs starptautiska ekspertu komisija.

Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 3500 eiro apmērā, lugas profesionālu tulkojumu vācu valodā, kā arī lugas iestudējumu Rēgenburgas teātrī 2018./2019. gada sezonā. Apbalvošanas ceremonijas laikā Nirnbergas valsts teātrī notiks lugas skatuves lasījums autora klātbūtnē. Otrās vietas ieguvējs saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā, bet trešās vietas ieguvējs – 1500 eiro.

Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas dramaturgs ar lugu, kas uzrakstīta latviski, lietuviski vai igauniski. Lugai jābūt pilnmetrāžas darbam (vismaz 70 minūtes), tā nedrīkst būt iepriekš publicēta vai uzvesta, un tai ir jāatspoguļo konkursa tēma "Sarunas par robežām. Dzīve sociālo pārmaiņu laikā". Lugas un tās darba tulkojuma vācu vai angļu valodā iesniegšanas termiņš ir 2018. gada 15. aprīlis.

Starptautisko lugu konkursu "Sarunas par robežām" rīko Nirnbergas valsts teātris, tās iniciators ir režisors Kristians Papke. Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) ir Nirnbergas teātra iniciatīvas oficiālais partneris.

Sīkāka informācija par konkursa nosacījumiem atrodama LJTI vietnē.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!