Aktualitātes
20.07.2021

"Lampa" izziņo programmu ar vairāk nekā 200 pasākumiem

Komentē
0
Saglabā

Septītais sarunu festivāls "LAMPA" ar virstēmu "cieņa" notiks 20. un 21. augustā, piedāvājot apmeklēt kādu no vairāk nekā 200 pasākumiem par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām. Festivāls norisināsies gan klātienē Cēsu pilsētvidē, gan tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā.

"Cienīt otra atšķirību vai sabiedrības dažādību ne vienmēr ir viegli. Ir grūti cienīt cilvēku, kuram ir atšķirīgas vērtības, kurš dzīvo citā "burbulī" un informatīvajā telpā. Taču, atsakoties ieklausīties un cenšoties uztiept sarunu biedram savu vienīgo "pareizo" viedokli, mēs ne tikai zaudējam iespēju uzzināt ko jaunu un palūkoties aiz sava apvāršņa, bet arī atsakāmies no sarunas un uzsākam cīņu, kur cieņai nereti vairs nav vietas. Tāpēc "Lampa" šogad aicina runāt par sarežģītām tēmām – arī to, kas ikdienā liek justies neērti, atrast tēmas, par kurām iepriekš neesam domājuši, un izvērtēt, cik cieņpilni spējam pieņemt dažādo un atšķirīgo, lai kopā veidotu labāku sabiedrību," saka sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica.

Daudzas festivāla sarunas būs veltītas cilvēku labklājības emocionālajiem un mentālajiem aspektiem, skarot neērtas, mulsinošas un grūtas tēmas un jautājot, vai laimīga dzīve ir iespējama visiem. Programmā – arī ģimenes harmonijai būtisks tēmu loks no dzemdībām un vīrieša lomas ģimenē līdz menopauzei un novecošanai jaunības kulta laikmetā. "Lampa" arī izaicinās meklēt atbildes, vai būt lūzerim, ļauties downshifting jeb apzinātai materiālā dzīves līmeņa pazemināšanai mentālās labsajūtas vārdā un nekaunēties par neatbilstību sociālo tīklu "normālajam" ir pieņemami.

LGBT un viņu draugu kopiena aicina uz sirsnīgu tikšanos ar nopietnām sarunām par likumdošanu, propagandu, reliģiju, ģimeni, mentālo veselību un citām svarīgām tēmām un līksmu Drag King ballīti, kā arī sola atšifrēt garo burtu savirknējumu LGBTQIA+.

Tiem, kuri pasauli labprātāk tver nevis caur vienkāršu sarunu, bet vizuālu un skanisku pieredzi, ir iespēja piedalīties kādā no "Lampas" neparasto formātu pasākumiem, piemēram, vērot, kā LMT pilots no Cēsīm vada bezpilota automašīnu ar pasažieriem Biķernieku trasē, noskaidrot, kas kopīgs repam, robotiem un suņiem ar Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumiem, spēlēt prāta spēles, pārbaudīt savas zināšanas ārpolitikai veltītā viktorīnā, piedalīties Latvijas Dabas fonda klimata čempionātā (kas gan notiks tikai klātienē abas festivāla dienas) vai izklaidēties stendapos par klimatu un cieņu.

Daļa programmas būs īpaši interesanta tiem, kuru attiecības ar ēdienu pārsniedz dienišķās iztikas robežas. Maizes nākotne, ēdiens kā māksla un slepena zīmju valoda, kas atklāj daudz vairāk nekā tikai pieejamos produktus vai to pagatavošanas tradīcijas, – šoreiz "Lampa" aicina ēdienu uzlūkot caur literatūru, kino un teātri.

Ilgtspējas meklējumu laikmetā daļa sarunu palīdzēs rast atbildes un virzienus, kā samērot personisko un kopējo labumu. Uz "Swedbank" Ilgtspējas skatuves notiks sarunas dažādu jomu griezumā no emocionālās inteliģences un ilgtspējīgām inovācijām uzņēmumiem līdz tam, kā kriptovalūtas un mūsu ikdienas izvēles ietekmē klimatu. Savukārt 12–18 gadu veci jaunieši īpaši aicināti pievienoties Swedbank jauniešu ilgtspējas programmai  "Beelievers", lai gatavotu, cilpotu, skeitotu, atklātu savas superspējas ar telefonu un audzētu mācīšanās muskuļus planētas nākotnei.

Ar nepareizo ģimeņu diskusiju "Ko jūs vēl gribat?" "Lampā" piedalīsies arī "Satori". Sarunā meklēsim atbildes uz jautājumiem par to, kas veido plaisu starp "pareizajām" un "nepareizajām ģimenēm" un kā to mazināt.

Tāpat notiks tādi jau ierasti pasākumi kā kā "Politiķu cepiens" un "Politiķu disko".

Arī šogad "Lampā" skanēs vairākas valodas. Lielākā daļa festivāla pasākumu norisināsies latviešu valodā, taču būs arī pasākumi angļu un krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, bet dažiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums arī zīmju valodā.

Lai neapjuktu plašajā "Lampas" piedāvājumā un nepalaistu garām kāroto notikumu, ikvienam ir iespēja sastādīt savu programmu, izmantojot festivāla mājaslapā pieejamo rīku "Mana programma". Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

Šogad Sarunu festivālu "Lampa" atkal varēs piedzīvot klātienē Cēsīs, apgūstot jaunas norises vietas. "Lampas" apmeklējums būs iespējams, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar  ID karti vai pasi. Tāpēc klātienē festivāls šogad būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma, un "Lampas" rīkotāji aicina vērot festivālu attālināti arī tos, kam mājās paši mazākie, jo festivāla zonās nebūs iespējams atrasties ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, to skaitā ar zīdaiņiem.

Toties festivāla norisei būs iespējams sekot līdzi jebkur, bez maksas vērojot diskusijas tiešraidē vai pievienojoties domubiedriem "Lampas" kopā skatīšanās vietās: bibliotēkās un kultūras namos, koprades telpās un kafejnīcās visā Latvijā. Pilnu kopā skatīšanās vietu sarakstu, kas tiks papildināts līdz pat augusta sākumam, meklējiet festivāla mājaslapā.

Vairāk informācijas par festivālu un tā programmu meklējiet šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!