Aktualitātes
02.03.2021

"LadyFest Riga" aicina svinēt sieviešu sasniegumus mākslā un kultūrā

Komentē
1
Saglabā

Šī gada 8.–14. martā sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru norisināsies ikgadējais – nu jau trešais – festivāls "Ladyfest Riga". Šogad festivāls noritēs tiešsaistē. Festivāla "Ladyfest Riga" mērķis ir ik gadu uz vienu nedēļu martā radīt telpu, kurā runāt par sievietēm aktuālajiem jautājumiem, svinēt sieviešu sasniegumus mākslā un kultūrā, raksta rīkotāji.

"Pasākumi ir veids, kā stiprināt kopienu un padarīt to iekļaujošāku un atbalstošāku, dalīties ar iemaņām un pieredzi un aktualizēt sieviešu ikdienas un radošās dzīves problemātiku mūsdienu Latvijā," par festivāla filozofiju stāsta tā veidotāji.

Festivāls tiks atklāts pirmdien, 8. martā, plkst. 19.00 ar Sieviešu Stendapa uzstāšanos "Sievietes lokdaunā". Šoreiz tajā piedalīsies Džemma Sudraba, Alise Zariņa, Lydia Oyeniyi, Marta Elīna Martinsone, Katrīna Rudzīte un Adriāna Roze, vadīs Inga Gaile.

Otrdien, 9. martā, plkst. 19.00 notiks dzejas pasākums "Trrīīīss" kurā piedalīsies trīs dzejnieces – Anna Auziņa, Marija Luīze Meļķe un Inga Gaile. Kā raksta rīkotāji, "viņu lasītie darbi atklās matēriju, kas nav tik viegli notverama un racionalizējama, – laiktelpu, kas trīs pirms izteiktā vārda."

Trešdien, 10. martā, plkst. 17.00 būs Džemmas Sudrabas podkāsta "Starp mums, meitenēm, runājot" ieraksts. Podkāstā viesosies māksliniece Rasa Jansone.

Ceturtdien, 11. martā, plkst. 19.00 notiks vēsturnieces Inetas Lipšas un literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones dubultlekcija. Ineta Lipša lasīs lekciju "Grozāmo listu nasta pār sieviešu politisko darbību starpkaru Latvijā". Trijās no četrām starpkaru Latvijas Saeimām pilsoņi neievēlēja nevienu deputāti sievieti, bet ceturtajā, kas strādāja līdz Kārļa Ulmaņa apvērsumam, ievēlēja tikai vienu. Pašas politiski aktīvās sievietes par neveiksmju virspusējo cēloni uzskatīja tā saukto grozāmo vēlēšanu listu principu, ar kura palīdzību vēlētāji deputāta kandidātus varēja celt un gremdēt. Priekšlasījumā vēsturniece stāstīs par to, kurš un kāpēc "atrada" šo principu un ko tas nozīmēja sieviešu kustības kontekstā. Savukārt Eva Eglāja-Kristsone lasīs lekciju "1921. gads Latvijā: skatīts sievietes acīm", kas iekļauj gan tā brīža fiksējumus sieviešu dienasgrāmatās, vēstulēs, publicistikā, gan skatījumu pēc simts gadiem no lektores kā pētnieces redzespunkta.

Piektdien, 12. martā, plkst. 19.00 mākslas vēsturniece Iliana Veinberga lasīs lekciju par Taisiju Poluikēviču, kura bija viena no vadošajām māksliniecēm Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kā arī Porcelāna rūpnīcas ražotnes muzeja pirmā vadītāja. Viņas izveidotā kolekcija šobrīd veido Rīgas Porcelāna muzeja krājuma kodolu un ir nenovērtējams ieguldījums Latvijas dizaina vēstures saglabāšanā.

Ņemot vērā pandēmijas tālejošās, vēl līdz galam neapjaustās sekas un ietekmi uz sabiedrības psiholoģisko veselību, šogad festivāla rīkotāji aicinājuši klīnisko psiholoģi, kognitīvi biheiviorālās terapijas speciālisti Kristīni Dūdiņu visiem pieejamas, populārzinātniski cilvēcīgas sarunas formātā pastāstīt, kas ir psihiskā veselība, kā par to rūpēties, kādi faktori to ietekmē, kā palīdzēt sev pašam un kad ir jāmeklē speciālista palīdzība. Šī saruna notiks sestdien, 13. martā, plkst. 19.00.

Svētdien, 14. martā, plkst. 13.00 festivāls noslēgsies ar sarunu "Lesbietes+: mīti un patiesība. Saruna ar spēles elementiem". Pasākumā tiks izmantota platforma menti.com, kur dalībnieki varēs iesūtīt savas atbildes. Sarunu vadīs Jana Jarinovska, kas ir LGBT+ tiesību aktīviste un LGBT un to draugu apvienības "Mozaīka" valdes locekle.

Visiem pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide gan "Ladyfest Riga", gan Kaņepes Kultūras centra Facebook lapā, kā arī Kaņepes Kultūras centra YouTube kanālā. Visi pasākumi ir bez maksas, izņemot Sieviešu Stendapu, uz kuru biļetes iespējams iegādāties "Bezrindas.lv".

Vairāk informācijas par pasākumiem "Ladyfest Riga" Facebook lapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!