Aktualitātes
16.01.2020

Kaņepes Kultūras centrā izrādīs animācijas filmas pieaugušajiem

Komentē
1
Saglabā

Kaņepes Kultūras centra kinoteātris "Kino Augusts" no 23. janvāra līdz 30. janvārim izrādīs trīs Francijā tapušas animācijas filmas – fantastikas žanra celmlauzi "Fantastiskā planēta", kā arī 2016. gadā iznākušās un starptautiskos festivālos atzinību ieguvušās animācijas filmas "Luīze piekrastē" un "Meitene bez rokām".

"Tas ir novecojis stereotips, ka animācijas filmas domātas tikai bērniem. Tāpēc mums prieks, ka, sadarbojoties ar Francijas Institūtu Latvijā, kinomīļiem būs iespēja redzēt trīs brīnišķīgas Francijā tapušas animācijas filmas pieaugušajiem! Kā pirmo izrādīsim "Fantastisko planētu". Šī filma kopš iznākšanas 1972. gadā saņēmusi neskaitāmas atzinības, tai skaitā Kannu kinofestivāla balvu labākās animācijas kategorijā, un kļuvusi par klasiku animācijā un zinātniskās fantastiskas žanrā. Turpināsim ar Žana Fransuā Lagionī animācijas filmu "Luīze piekrastē", kas tikusi nominēta Eiropas kino balvai kategorijā "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma". Nobeigumā – Sebastiena Laudenbaha animācijas filma "Meitene bez rokām", kas ir brāļu Grimmu pasakas adaptācija," stāsta "Kino Augusts" vadītāja Madara Enzele.

Programma:

Ceturtdien, 23. janvārī, plkst. 19.00. – "Fantastiskā planēta" (oriģ. "La Planète sauvage", 1972)

Režisora Renē Lalū animācijas filma "Fantastiskā planēta" ir politiskas nostājas un vizuālu iespaidu piesātināta filma. Kopš iznākšanas 1972. gadā tā saņēmusi daudzas atzinības (tai skaitā Kannu kinofestivāla balvu labākās animācijas kategorijā) un kļuvusi par klasiku animācijā un zinātniskās fantastiskas žanrā. Filma īpaši izceļas ar savu psihedēlisko, tēlaino un futūristisko raksturu, kā arī spēcīgo nostāju pret pakļautību un vardarbību.

Filmas darbība norisinās kādā tālā planētā Igama, kurā paverdzinātās cilvēkveidīgās būtnes "omi" tiek izmantotas kā rotaļlietas zilo milžu un planētas pamatiedzīvotāju "drāgu" bērniem. Filmas galvenais varonis Ters, kurš ticis paverdzināts jau no dzimšanas, izbēg no sava milžu īpašnieka un satiekas ar radikālu omu grupējumu, kurš pretojas drāgu apspiestībai un vardarbībai.

Otrdien, 28. janvārī, plkst. 19.00 – "Luīze piekrastē" (oriģ. "Louise en hiver", 2016)

Pieredzējušais animācijas filmu veidotājs Žans Fransuā Lagionī radījis maigu un patiesi personīgu filmu, kura tikusi nominēta vairākām prestižām balvām, tai skaitā Eiropas kino balvai kategorijā "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma".

Luīze ir kundzīte gados, kura devusies atpūtā uz piejūras vasaras kūrortu. Viņa nokavē pēdējo vilcienu, kas brauc uz pilsētu, tomēr nekrīt panikā. Bezbailīgā Luīze nolemj palikt, neatkarīgi no tā, kas viņu sagaida. Luīzes humors, klusā apņemšanās un bezbailība padara viņu par Robinsonam Krūzo līdzīgu tēlu... tikai ar vasaras platmali galvā.

Ceturtdien, 30. janvārī, plkst. 19.00 – "Meitene bez rokām" (oriģ. "La Jeune Fille sans mains")

Dzirnavnieks, nonācis finansiālās grūtībās, pārdod savu meitu velnam. Tomēr, savas šķīstības pasargātai, viņai izdodas izbēgt no tā nagiem. Viņa pamet ģimeni un sastop dažādus tēlus – ūdens dievieti, dārznieku un princi iespaidīgā pilī. Tiecoties pēc gaismas, viņai priekšā ilgs ceļojums...

Sebastiena Laudenbaha animācijas filma "Meitene bez rokām" ir brāļu Grimmu pasakas adaptācija. Tas ir stāsts par nodevību, pašnāvību, nāvi un visam pāri – par izdzīvošanu.

Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR. Visas animācijas filmas tiks izrādītas ar subtitriem angļu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!