Aktualitātes
27.09.2021

Eksperti pētīs, kā dizains var palīdzēt pandēmijas apstākļos

Komentē
2

1. oktobrī otro gadu pēc kārtas Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga, kas daudzpusīgā un praktiskā veidā veltīts pandēmijas tēmai un tās radīto izaicinājumu risināšanai. Pasākuma piecos pieturpunktos vienas dienas garumā tā dalībniekiem būs iespēja diskutēt ar nozares ekspertiem, uzzināt praktiskus piemērus un priekšlikumus, kā publiskas vietas padarīt epidemioloģiski drošas, izmantojot dizaina metodes.

"Dizaina pastaigas: Laikmeta izaicinājumi" ietvaros būs iespēja apmeklēt divas eksperimentālas darbnīcas un kopā piecus pieturpunktus, kuros speciālisti dalīsies savā pieredzē par publiskās vides pielāgošanu pandēmijas laika noteikumiem. Pasākumos tiks skartas tādas tēmas, kā izglītība, publiskā telpa, pilsētvides plānošana, droša darba vide u.c.

Programmā:

  • Eksperimentālā dizaina darbnīca "Drošas publiskās telpas vadlīnijas Covid-19 laikā", Raiņa un Aspazijas māja,
  • Dizaina pastaiga "Rainis un Aspazija: sapnis vs. realitāte", Raiņa un Aspazijas māja,
  • Seminārs "Mācību procesa dizains COVID pasaulē", Lielvārds Kompetences centrs,
  • Seminārs "Cilvēkcentrisks ofiss", interjera salons "Krassky",
  • Lekcija un diskusija "Pilsētvides plānošanas paradigmas maiņa saistībā ar COVID", ALPS ainavu darbnīca,
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca "Noteiktība nenoteiktībā", dizaina birojs H2E.

Papildu jau ierastajiem Dizaina pastaigas formātiem – semināriem, ekskursijām, diskusijām, šogad tiem pievienojas jaunums – praktiskās darbnīcas, kuru uzdevums būs eksperimentu veidā radīt universāli izmantojamus risinājumus. Uzsvars tiks likts uz to, kā organizācijai būt gatavai ātri reaģēt mainīgajā epidemioloģiskajā situācijā, lai pilnvērtīgi turpināt savu darbību.  Kā apmeklētājiem un klientiem radīt pārliecību par drošu vidi, kā veidot telpas iekārtojumu, kādus materiālus un tehnoloģiskos risinājumus izvēlēties.

"Dizains šajos nenoteiktības apstākļos var radīt zināmu noteiktību. Dizains ir tas, kas var piedāvā dažādas metodes un scenārijus šķietami neatbildamiem jautājumiem. Šogad Dizaina pastaigas dalībnieki, atverot savu telpu durvis, dalīsies savā pieredzē, atziņās, meklējumos vai metodēs, kas ļāvušas nonākt pie sabiedrībai labvēlīgiem risinājumiem," skaidro Dizaina pastaigas organizatore, H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.

Vairāk informācijas, kā arī reģistrācija portālā www.bezrindas.lv. Pasākums paredzēts personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vai to pārslimojušas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
2

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!