Aktualitātes
22.04.2020

Aicina pieteikt pretendentus balvai "Cilvēka izaugsmei"

Komentē
0

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā izsludina  pieteikšanos balvu konkursam "Cilvēka izaugsmei", kurā tiek godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas  atraduši veidus, kā palīdzēt citiem, kuri nonākuši grūtībās, kā celt apkārtējo cilvēku dzīves kvalitāti un Latvijas labklājību.

"Šogad jau septīto reizi teiksim īpašu paldies tiem cilvēkiem, organizācijām un uzņēmumiem, kuru pasaules uztveres un darba pamatā ir vairot labo, attīstīt ko jaunu, veicināt cilvēku un Latvijas izaugsmi," raksta balvas rīkotāji.

Sešu gadu laikā pasniegtas 24 balvas. Laureātu vidū ir tādas personas kā Līga Uzulniece, "Eņģeļa pasts" izveidotāja; Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs, Vita Kalniņa, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra "Līna" vadītāja; Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, "Swedbank Latvia" u.c.

"Latvijas lielākā bagātība ir tās cilvēki, par ko varam pārliecināties ik dienu – nepieciešams tikai atrauties no ikdienas steigas, palūkoties apkārt un esmu pārliecināta, ka ieraudzīsiet sev tuvumā kādu cilvēku, organizāciju vai uzņēmumu, kas ar savu darbu palīdzējis līdzcilvēkiem, padarot viņu dzīves kvalitāti daudz labāku. Pateicoties šādiem cilvēkiem, jau septīto gadu īstenojam iniciatīvu – balva "Cilvēka izaugsmei", lai varam izcelt labo, kas notiek mums blakus, un pateikt īpašu paldies tiem cilvēkiem, kuri, pašaizliedzīgi darbojoties, padarījuši Latviju par vēl labāku vietu, kur dzīvot," saka Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Pieteikumus nominācijām iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  • Par sociālo atbildību – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  • Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  • Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  • Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikums balvu konkursam tiek iesniegts elektroniski, aizpildot anketu, iekļaujot informāciju par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties arī konkursa oficiālajā mājaslapā.

Pēc anketu apkopošanas, žūrija izvērtēs saņemtos pieteikumus un 24. septembrī svinīgā ceremonijā notiks konkursa uzvarētāju apbalvošana – katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru "Asns" un goda diplomu.

Par balvu "Cilvēka izaugsmei"

Balva tika dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development), lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, pazemināts iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!