Notikums
31
Maijs
20:35

Rīgas Fotomēneša 2019 galvenā izstāde "Ēdot ananasus uz mēness"

Komentē
0
Atgādināt

No 16. maija līdz 16. jūnijam Latvijas Okupācijas muzejā skatāma Rīgas Fotomēneša 2019 galvenā izstāde "Ēdot ananasus uz mēness".

"Izstādes nosaukums ir cēlies no kādas Kuibiševas pamatskolnieces 1960. gada sacerējuma, kurā tā apraksta savu idealizēto un utopisko komunisma vīziju 1981. gadā. Šobrīd, protams, ir skaidrs, ka ananasus uz Mēness vēl ilgi neaudzēsim, ja vispār kādreiz audzēsim, un – kā ironizē krievu rakstnieks Andrejs Nuikins – būtu labi, ja mēs spētu atēsties tomātus šeit pat uz zemes. Izstāde ir tapusi ar domām par laikmetu, kurā esam sapratuši, ka ne tikai viss jau ir bijis un pārsvarā mūsos valda skeptiska vilšanās par pagājušo laikmetu lielajām vīzijām, kā padarīt pasauli par labāku un skaistāku vietu, bet mēs arī esam sapratuši, ka vilšanās izjūtas politikā, reliģijā, sabiedrībā, kolektīvās patiesībās nav nesušas nekādus jaunus kopējus dzīves jēgas apliecinājumus. Utopiskie nākotnes scenāriji no pagātnes nav piedzīvojuši apokalipses, tāpēc nevar teikt, ka dzīvojam pagātnes neveiksmju drupās. Utopiskās pagātnes vīzijas ir nogrimušas korupcijas, birokrātijas, kleptokrātijas, populisma un nacionālā romantisma idejās. Viss ir beidzies, nemaz nesākoties, un mēs visi esam labprātīgi kļuvuši par sociālo tīklu puspatiesību un prokrastināciju pārņemtiem globālā ciemata pilsoņiem. Izstādes mākslinieki privāti un situatīvi pievēršas dažādu kolektīvu utopiju laikmetīgām atblāzmām pēc-demokrātijas ideju diskursā."

Izstādes mākslinieki - Aija Bley (LV), Dori Lazara (HU), Karolīna Vojtas (PL), Marta Veinberga (LV), Matiass Lovgrēns (DK), Nīna Vatanena (FI), Pančo Vestendarps (MX), Zīmons Menners (DE), Vjačeslavs Poļakovs (UA), Voldemārs Johansons (LV).

Izstādes kuratori – Alnis Stakle un Arnis Balčus.

Ieeja brīva katru dienu 11:00–18:00.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!