Notikums
01
Aug
03:47

Paula Rietuma personālizstāde

Komentē
0
Atgādināt

No 9. jūnija līdz 20. jūnijam kultūrtelpā "Tu jau zini kur" izstāžu cikla "Artefaktu konstrukcijas" ietvaros norisināsies Paula Rietuma personālizstāde "C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C – C –C – C – C – C – C – C – C" (ogļūdeņražu ķēdes).

Izstādes koncepts balstīts uz grāmatā "Inflatocookbook" ietvertajām instrukcijām, kas 20. gadsimta 70.-ajos gados kalpoja kā arhitektu grupas Ant Farm tehnoloģisko un konstruktīvo pētījumu apkopojums. Ant Farm lielākoties nodarbojās ar milzīgu, fantastikas filmām piederīgu, pūšļu konstruēšanu brīvdabas festivāliem.

Mākslinieks komentē: "Ant Farm bija kliedzošs New Age produkts. Šo faktu, visdrīzak, man būtu vajadzējis nojaust no attēliem, kuros garmataini arhitekti redzami kaili sēžam plastmasas burbulī. Varbūt, ka futūristisks plastmasas burbulis tiešām ir funkcionāls veids, kā bēgt no iesaukšanas Vjetnamas karā, garlaicīgas arhitektūras industrijas patiesībām un citām vidusmēra jaunu cilvēku likstām 60. un 70. gadu ASV, bet pūslis ir un paliek objekts, kura pastāvēšana atkarīga no apkārtējās vides labvēlības un gaisa kompresora jaudas, bez jebkādas cerības uz pašnoteikšanos vai patstāvību."

Izstādes ietvaros tiks veikta pseidopētnieciska darbība par:

1) Tu jau zini kur Mazo zāli kā jaunu izstāžu telpu Rīgā;
2) Objektu un personu atrašanos tajā;
3) New-Age arhitektūras tehnoloģiskajiem sasniegumiem;
4) Zobenu cīņām.

Pauls absolvējis Glasgow School of Art arhitektūras nodaļu. Paralēli studijām piedalījies grupu izstādēs un vadījis darbnīcas par arhitektūras vēsturi, tehnoloģijām un materiāliem.

"Artefaktu konstrukcijas" tematiskā vadlīnija izvēlēta, atsaucoties uz pārmaiņām globālā mērogā, kas pieprasa līdzšinējo domāšanas modeļu pārstrukturēšanu un jaunu nākotnes orientieru nospraušanu. Šī gada "Tu jau zini kur" mākslas programmas ietvaros "konstrukcijas" jēdziens kalpo kā pamatelements un sākumpunkts, kas atspoguļo esošo lietu (ne)kārtību, "dekonstrukcija" vērsta uz sistēmu un nostādņu izjaukšanu, apzināšanu un izvērtēšanu, savukārt "rekonstrukcija" ataino jaunu modeļu radīšanu, balstoties uz jau iepriekš eksistējošiem elementiem. Izstāžu ciklu turpinās Reinis Lodziņš un Alise Sondōre, un tas norisināsies līdz 24. jūlijam.

Izstāžu ciklu organizē kuratore Tīna Pētersone, mākslinieks Rūdolfs Štamers un "Tu jau zini kur" īpašnieks Uldis Trapencieris.

Izstāde būs apskatāma no trešdienas līdz svētdienai laikā no pulksten 16.00 līdz 21.00 Tallinas ielā 10 k-3, Rīgā. Izstādes progresam var sekot līdzi arī Instagram kontā @_konstrukcijas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!