Notikums
22
Okt
09:50

"LUX" filmu dienas

Komentē
0
Atgādināt

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās, kas šogad notiks no 22. līdz 24. novembrim, Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas šogad pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi notiks Rīgā, kino "Splendid Palace", un tajos varēs noskatīties šādas filmas:

"The Realm" (rež. Rodrigo Sorogojens; Spānija, Francija)
22. novembrī plkst. 18:30

Filmas apraksts: Cik tālu cilvēks gatavs iet, lai saglabātu varu? Šis politiskais trilleris ir stāsts par veiksmīga politiķa un viņa šķietami mūžīgās karaļvalsts nāvi. Šī ir pirmā reize LUX kino balvas vēsturē, kad spāņu filma iekļūst konkursa finālā.

"God Exists, Her Name Is Petrunya" (rež. Teona Strugara Mitevska; Ziemeļmaķedonija, Beļģija, Slovēnija, Francija, Horvātija)
23. novembrī plkst. 18:30

Filmas apraksts: Kas notiek, ja sieviete piedalās tradicionālās vīriešiem paredzētās sacensībās un spēj iegūt svēto krustu, ko pareizticīgais priesteris iemet upē? Petrunja tieši tā arī dara, saniknojot gan apsteigtos vīriešus, gan priesteri, kurš lietā iesaista policiju. Lai gan sākotnēji Petrunja nav feministe, viņa atsakās atdot izcīnīto krustu un iestājas par dzimumu vienlīdzīgām tiesībām. "Kāpēc man nav tiesību uz gadu iegūt sev veiksmi?" vaicā Petrunja, atsaucoties uz apsolīto "balvu" sacensību uzvarētājam.

"Cold Case Hammarskjöld" (rež. Mads Brīgers, Dānija, Norvēģija, Zviedrija, Beļģija)
24. novembrī plkst. 18:30

Filmas apraksts: Dāgs Hammaršelds bija ANO ģenerālsekretārs, kurš 1961. gadā gāja bojā aviokatastrofā virs Kongo teritorijas. Režisors Mads Brīgers dokumentālajā filmā cenšas pavērt noslēpuma priekškaru, analizējot ar notikumu saistītus dokumentus un pakāpeniski nonākot pie jauniem un pārsteidzošiem atklājumiem. Šī ir trešā reize LUX kino balvas vēsturē, kad konkursa finālā iekļūst dokumentālā filma.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti lūgti sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu, norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

Par LUX kino balvu:

LUX kino balvu 2007. gadā iedibināja un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments. Tai ir divi galvenie mērķi: vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Katru gadu trīs filmas ļauj izdzīvot stāstus caur dažādu cilvēku skatījumu, pieredzi un identitāti.

Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, parasti tiek izrādītas tikai attiecīgajā uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur, savukārt Eiropas Parlamenta LUX kino balva Eiropas Savienības iedzīvotājiem sniedz unikālu iespēju redzēt trīs finālistes ar subtitriem 24 ES oficiālajās valodās – filmas tiek bez maksas izrādītas 28 dalībvalstīs.

Filmas, kas sacenšas par Eiropas Parlamenta LUX kino balvu, izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Laureāti balsojumā izraudzīsies Eiropas Parlamenta deputāti – to nosauks 2019. gada 27. novembrī Strasbūrā. Uzvarējusī filma tiks pielāgota arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, kā arī saņems atbalstu tās starptautiskai popularizēšanai.

2018. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvas laureāte – "Islandes Amazone" (Islandes, Francijas, Ukrainas kopražojums) – tika nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai jeb "Eiropas Oskaram". 2016. gadā Eiropas Parlamenta LUX kino balvas laureāte – filma "Tonijs Erdmanis" (Vācijas, Austrijas, Rumānijas kopražojums) – ieguva Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu, kā arī tika nominēta ASV Kinoakadēmijas balvai jeb Oskaram kategorijā "Ārzemju filma". 2014. gada LUX kino balvas laureāte, Polijas režisora Pāvela Pavļikovska filma "Ida", 2015. gadā ieguva Oskaru kā labākā ārzemju filma.

Skatītāju balva: LUX kino balvas tīmekļa vietnē iespējams nobalsot par sev tīkamāko šā gada finālisti un laimēt ceļojumu uz 2020. gada Karlovi Vari filmu festivālu Čehijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!