Publicitātes foto.
 
Notikums
20
Okt
20:37

Laikmetīgās dejas jauniestudējumi

Komentē
0
Atgādināt

1. augustā Līgatnē notiks Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Vides deja", kura ietvaros būs skatāmi seši vides dejas jauniestudējumi.

"Vides deja" ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas jau vairāk nekā desmit gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas mazpilsētās un mazapdzīvotās vietās, lai iepazīstinātu skatītājus ar Latvijas un ārzemju profesionālo horeogrāfu laikmetīgās vides dejas darbiem.

Šogad festivāls piedāvā  "Vides dejas izrāžu takas", ko varēs mērot ar laivām, riteņiem vai ar kājām. Festivāla programmā ir iekļautas sešas vides dejas performances:

Laikmetīgās dejas iestudējums "Izdzīvošana".

Horeogrāfe un dejotāja Katrīna Albuže kopā ar jaunajiem dejas profesionāļiem Robertu Gailīti un Edvardu Kurmiņu, dramaturģi Tatjanu Meļehovu un topošo aktieri-mūziķi Dzintaru Liporu veido iestudējumu Līgatnes upē, iedziļinoties cilvēka trauslumā, izdzīvošanas spēkā un ikdienā, ko iezīmē globālas katastrofas un ierobežojumi.

Dejas performance "Sync".

Horeogrāfe Līva Nora Apšeniece pielāgojusi savu diplomdarbu, ar ko viņa šogad absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju, plašai un smilšainai vietai Līgatnes apkārtnē. Dejotājas Ramona Levane un Kitija Geidāne caur kustību meklē saprašanos, vienlaicīgumu un saikni starp diviem ķermeņiem un apkārtni.

Laikmetīgās dejas iestudējums "Izbalansēt".

Horeogrāfi un dejotāji Nauris Miķelis Goba un Aigars Larionovs pievērš uzmanību sakarībām starp līdzsvaru un godīgumu. Dueta autori saka: "Līdzsvars ir dinamisks, nevis statisks. Tamdēļ izrāde ir par pastāvīgi mainīgu procesu, kas, laikam ritot, sevi pārdefinē no jauna. Līdzīgā veidā mēs runājam par godīgumu. Kas reiz licies taisnīgs resursu, telpas, pienākumu un atalgojuma izdalē, var būt pilnīga ekspluatācija tagad."

Dejas izrāde "Femina".

Horeogrāfe Sabīne Neilande un dejotāja Laura Gorodko aicina sabiedrību uz dialogu par mūsdienu "supersievietēm", aktualizējot jautājumus par sievietes ķermeņa pozicionējumu privātajā un publiskajā telpā. "Šajā sociālo mediju laikmetā, interneta tīmekļos mēs redzam, dzirdam un piedzīvojam "supersievetes", kuras perfekti izskatās, perfekti ģērbjas un kuru dzīves izskatās pārdomātas un perfekti izplānotas," pauž izrādes horeogrāfe Sabīne Neilande. "Taču, skatoties uz viņām, aizmirstam galveno – kā būt laimīgiem."

Vides dejas performancē "Viena tante teica".

Horeogrāfes Madara Luīze Muzikante un Guna Briža savu radošās komandas sastāvu tur noslēpumā un izpaudīs tikai pirmizrādes dienā. Horeogrāfes saka: "Ziņa pilda nozīmīgu funkciju sabiedrības dzīvē. Tā ir saikne starp cilvēkiem visā pasaulē, informācijas nesējs starp kontinentiem, valstīm, reģioniem, kaimiņiem.  Citreiz zinām labāk par to, kas notiek 1000 km tālumā, nevis tepat blakus. "Vides dejas" izrāde vēstīs par būtisko 1911. gadā iznākušajā laikrakstā "Jaunākās ziņas" pretstatā tam, kas ziņās atspoguļots 110 gadus vēlāk."

Vides dejas performance "Pirmais lidojums".

Horeogrāfe Arina Buboviča kopā ar dejotāju Kseniju Simonovu un bundzinieci Gloriju Šipu veido izrādi, iedvesmojoties no franču mākslinieka Anrī Matisa darbiem un Līgatnes apkārtnes.

Ar visu festivāla programmu un iestudējumu laikiem var iepazīties festivāla vietnē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!