Notikums
05
Dec
17:18

Kino vakars "Mākslinieka portrets"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 11. augustā, plkst. 19.00 Lastādijā notiks kino vakars "Mākslinieka portrets". 

Kino vakara ietvarot varēs noskatīties 3 paaudžu režisoru 3 dokumentālās filmas par dažādiem māksliniekiem, kam sekos atvērtas diskusijas par filmu tapšanu arhitekta un kinokritiķa Venta Vīnberga vadībā. 

Programma: 
 
19.00 "Sintēze"; 
19.40 "Delle"; 
21.10 "Ilmārs Blumbergs"; 
22.20 Diskusiju panelis. 

"Sintēze" 

Mākslinieces Ingūna Skuja un Melisa Breidena jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo un strādā kopā, radošā duetā. Viņas ir no dažādām kultūrām, ar dzīvesstāstiem, kuri saplūst kopā viņu darbos, saņemot kritiku par perversību un negodību. Filma vēsta par dažādo pasauļu apvienošanos gan mākslā, gan privātajā dzīvē. 

"Delle" 

Filma par gleznotāju Birutu Delli ir stāsts par vientulību un neiederēšanos, un talantu, kas dramatiskā veidā "apēd" visu pārējo. Rutas zaudējumi ir neiedomājami – mīļotā vīrieša un dēla garīgā slimība, otrā vīra – čekas aģenta – nodevība, dēla izdarītā slepkavība, dēla tēva pašnāvība. Taču viņa spītīgi un neatlaidīgi turpina gleznot.

"Ilmārs Blumbergs"

Ilmārs Blumbergs ir hrestomātisks jēdziens Latvijas mākslā – scenogrāfijā, plakātu mākslā, glezniecībā, multimedijos. Taču personība – Blumbergs – ir mainīga matērija, kas viņa radītajam piešķir virsvērtību, brīnumainību, intimitāti – noskaņu, ko viņa mākslas un pasaules uztveres izzinātājs pazīst itin kā no aizlaikiem. 

Filmas būs ar subtitriem angļu valodā. 

Ieeja pasākumā par ziedojumu. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!