Publicitātes attēls.
 
Notikums
20
May
20:57

Keramikas katedras simtgades izstāde "Neitrālā zona".

Komentē
0
Atgādināt

Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" līdz 25. maijam Keramikas katedras simtgades ietvaros skatāma izstāde "Neitrālā zona".

Izstādē apskatāmi gan jau pieredzi guvušu, profesionālu keramiķu un katedras pasniedzēju, gan topošo mākslinieku keramikas darbi. Kopumā izstādē piedalās 19 autori (Ainārs Rimicāns, Anita Ance Bruņeniece, Anna Rubene-Zīdere, Beāte Ločmele, Beatrise Grudule, Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Diāna Drozdecka, Elīza Jaunzeme, Jevgeņija Loginova, Katrīna Ķepule, Keita Melle, Kunti Horsta, Līga Bufale-Vētra, Līga Skariņa, Marta Krista Jirgensone, Marta Prēdele, Pavla Tokare, Sanita Čevere), kas līdz šim ir lielākais mākslas telpā vienlaikus izstādīto mākslinieku skaits.

Izstāde "Neitrālā zona" Vecrīgas sirdī veido iedomātu lidostas tranzītzonu, tādā veidā apspēlējot gan galerijas nosaukumu, gan piešķirot mākslinieku darbiem jaunu nozīmju potenciālu. Keramikas medija diagnostika uz neitrālās – lidostas vai galerijas – telpas fona kļūst par savu laiku un vietu raksturojošu karti, bet katrs no darbiem par individuālu ceļazīmi vai lidojuma biļeti tās piekļuvei. Tiecoties uztaustīt robežas starp mākslu un amatniecību, tradīciju un jauno, mākslinieka vīziju un tehnoloģiju, izstāde atklāj keramiku kā aktīvas mijiedarbes jeb tranzīta zonu, tikpat taktilu, cik iedomātu. “Kad lidmašīna paceļas arvien augstāk un lido arvien ātrāk, tās kā objekta jēga mainās – varētu pat sacīt mainās uz pretējo. [..] Mūsu priekšstats par lidojumu pamazām zaudē nozīmi kā ātrums cauri telpai, veidojas jauna nozīme, kas balstīta uz laiku kā acumirkli." (R. Smitsons, "Gatavojot vietu lidostai", 1967)

Izstādes publiskās programmas ietvaros paredzēta publiskā diskusija – dialogs starp keramiķēm Ingūnu Skuju un Melisu Breidenu (Skuja Braden) un katedras studentiem par medija aktualitāti Latvijas un starptautiskās mākslas ainā.

Izstādes kuratores ir Elza Elīza Ilješāne un Elīza Brice.

Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma O., T., C., P., Se. 12:00 – 18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!