Notikums
27
Janv
01:38

Kamermūzikas koncerts "Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 27. novembrī, plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas mājā notiks koncerts "Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150".

Koncerts ir veltījums vienam no nozīmīgākajiem latviešu dzejniekiem un rakstniekiem – Jānim Porukam –, kuram 13. oktobrī apritēja 150. Tajā piedalīsies Baiba Renerte (mecosoprāns), Juris Jope (tenors), flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Jāņa Poruka plašās intereses mākslā, literatūrā, kultūras vēsturē un arī mūzikā ietekmēja viņa rakstnieka stilu, savukārt viņa dzeja iedvesmojusi daudzus komponistus. Koncertā varēs dzirdēt dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas ar dzejnieka tekstiem – gan laikabiedru (Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Jāzepa Mediņa, Jāņa Zālīša, Emiļa Melngaiļa), gan vēlāk dzīvojošu un arī mūsdienu komponistu (Haralda Berino, Imanta Zemzara, Selgas Mences, Jāņa Lūsēna) vokālo kamermūziku. Skanēs arī Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis" un J. Poruka iemīļotu komponistu instrumentāli skaņdarbi, kā arī dzeja un vēstuļu fragmenti.

Biļetes uz koncertu var iegādāties internetā. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!