Jānis Ozoliņš
 
Notikums
23
May
18:30

Jāņa Ozoliņa lekcija "Kas ir maskulinitāte?" Kaņepes Kultūras centrā

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 23. maijā, plkst. 18:30 Kaņepes Kultūras centrā notiks literatūrzinātnieka Jāņa Ozoliņa lekcija "Kas ir maskulinitāte? Piezīmes par maskulinitāti kā humanitāro zinātņu izziņas objektu". Ieeja bez maksas.

Lekcijā literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš stāstīs par vīrietības tapšanu: "Savas dzīves laikā vīrietis kļūst par vīrieti vairākkārt, jo maskulinitāte kā sociāli determinēta un nestabila kategorija tiek iegūta vai zaudēta, nevis bioloģiski pārmantota. Pārfrazējot Simonu de Bovuāru: "Par vīrieti nepiedzimst, par vīrieti kļūst." Šādu izpratni nenoliedzami veicinājušas poststrukturālistu idejas un argumentācijas stratēģijas, ko savos pētījumos izmantojuši turpat visi dzimtes (un maskulinitātes) studiju teorētiķi. Maskulinitātes ideoloģiskais saturs nereti tiek pieteikts kā brīvība, taču patiesā brīvība rodama vien izvēlē – pieņemt vai noraidīt konkrētās maskulinitātes formas. Šeit jāņem vērā Rietumu kultūrā balstītais pieņēmums, ka dzimums ir saistīts tikai ar sievišķo, jo vīrišķais ir "norma". Maskulinitāte tādējādi paliek it kā neredzama, it kā ēnā, taču tieši šī "neredzamība" norāda uz tiem problēmjautājumiem, kuru izzināšana sniedz ieskatu pašā ideoloģiskajā konstrukcijā, kuru dēvējam par maskulinitāti."

Lekcija ir otrā "Foruma Celies" un centra "Marta" organizētu lekciju sērijā, kurā no dažādiem skatpunktiem tiks tematizēti vīrieši un vīrietības dažādu laikmetu, kultūru un mākslu ietvaros.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!