Notikums
26
Apr
05:16

Izstāde "Milzis uz māla kājām"

Komentē
0
Atgādināt

No 14. maija līdz 1. jūlijam Madonā, MABOCA galerijā "Visuma Centrs 2", skatāma Elīnas Vītolas, Andra Eglīša un Uģa Albiņa izstāde "Milzis uz māla kājām".

"Redzamo objektu ģeneratīvie ceļi virzās dažādos stāvokļos, veidojoties kā harmoniskas morfoloģijas, kur katrs nodoms ieņem savu vietu evolūcijas procesā, radot cikliskus ritmus, kas saistīti ar pašu izcelšanās būtību. Objektu radītāji pret objektu ietekmētājiem nav atšķirīgi un lineāri. Tas ir dinamisks lauks ar dažādiem ceļiem, kas virpuļo izpausmju virpuļus, darbojas ar dažādiem elementiem un uz dažādām asīm pieliek dažādus spēkus un dažādos līmeņos reducē formas par statistiskām vienībām. Nodomi ir matērijas procesa atbalsti, kas iestrādāti materiālajos kodos kā eksistences vienības, mūžīgi atgriežoties nodomā un atkal izceļoties no nodoma," teikts izstādes anotācijā.

Elīna Vītola ir gleznotāja, kuras darbi svārstās no gleznām līdz kompleksām, komunālām instalācijām, kurās māksliniece iekļauj arī citus māksliniekus. Darbi bieži izvēršas ilgtermiņa sērijās, kas analizē tēmas un materiālus, redzamā daudznozīmību un mākslas pasaules procesus. Viņa darbojusies gan kā māksliniece, gan kā organizatore un kuratore tādās organizācijās kā "Monumentālā kafejnīca", galerija "Low" un Mākslinieku krīzes centrs.

Andris Eglītis ir Purvīšu balvas laureāts, un kopā ar mākslinieci Katrīni Neiburgu ir līdzautors Latvijas paviljonam 56. Venēcijas mākslas biennālē. Kopš 2020. gada Andris Eglītis organizē procesuālu notikumu "Savvaļa", - izstādi mežonīgā teritorijā Latvijas lauku ainavā starp Dūķiem un Jaundrustiem.

Uģis Albiņš ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļu, iegūstot bakalaura un maģistra grādus. Maģistra studijas papildinājis apmaiņas programmā Beļģijā KASK Fine Arts nodaļā (School of Arts Ghent). Autors kopš 2016. Gada piedalās internacionālās laikmetīgās mākslas izstādēs un pasākumos. Savā jaunradē autors risina pašizvirzītas problēmas jaunu formu izveidei, izmantojot dažādas tehnikas (3D modelēšana, 3D druka, ģipša, silikona formēšana, 3D skenēšana, CNC frēzēšana prototipu ieguvei un pavairošanai) mijiedarbojas ar arhitektūru, rada pilsētvides ietekmētas ainavas, pielietojot kopīgas, ikdienā sastopamu priekšmetu un mehānismu vizuālās valodas.

Izstādes darba laiks: pirmdienās 15:30–18:30, trešdienās 15:30–19:00, svētdienās 12.00–16.00. Izstādi iespējams apmeklēt individuāli, laikus zvanot uz numuru +371 22564227.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!