Dizaina autore: Kristīne Jansone. Publicitātes attēls
 
Notikums
20
Janv
13:53

Izstāde "Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi"

Komentē
0
Atgādināt

No 19. novembra līdz 30. janvārim mākslas muzejā "Rīgas Birža" skatāma izstāde "Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi".

Izstāde skatāma cikla "Āzijas mākslas stāsti" ietvaros. Ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas un Japānas divpusējo attiecību vēsturi, Latvijas Republikas pirmā diplomātiskā pārstāvja Kobē, Japānā – Jāņa Andreja Ozoliņa darbību un diviem japāņu mākslas dāvinājumiem muzejam. Abi dāvinājumi iezīmē gan Japānas mākslas kolekcijas aizsākumu, gan tās papildināšanas nepārtrauktību, raksturojot Latvijas un Japānas draudzīgās attiecības.

Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas 1919. gadā atzina neatkarību ieguvušo Latviju de facto, bet 1921. gadā kopā ar pārējām valstīm, kas ietilpa Antantes Augstākajā padomē, – de iure.

Mākslas muzeja "Rīgas Birža" izstāžu cikls "Āzijas mākslas stāsti" rosina atklāt un izprast noteiktu mākslas darbu sižetus, tehnikas, funkcijas, to filosofisko, reliģisko, estētisko un kontekstuālo nozīmi. Āzijas māksla vienmēr ir fascinējusi Rietumu skatītāju ar savu neparastumu, formas un funkcijas dažādību un tikai Āzijas kultūrām raksturīgo estētisko uztveri.

Vairāk par izstādi šeit.

Biļetes uz izstādi var iegādāties mākslas muzeja "Rīgas Birža" kasēs.

Mākslas muzeja "Rīgas Birža" darba laiks: otrdiena – ceturtdiena 10.00–18.00, piektdiena 10.00–20.00, sestdiena – svētdiena 10.00–18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!