Notikums
14
Maijs
21:44

Festivāls "Saxophonia"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 27. februārī, plkst. 22:00 ReTV un ReTV.lv translācijā varēs skatīties festivāla "Saxophonia 2021" koncertu, kurā uzstāsies Rīgas Saksofonu kvartets Arta Sīmaņa vadībā, Latvijas Radio bigbends ar solistu Gintu Pabērzu, "Trio Tresensus" Aigara Raumaņa vadībā, modernā džeza grupa "Lupa", kā arī dziedātāja Beāte Zviedre.

Rīgas Saksofonu kvartets kopā ar sitaminstrumentālistu Guntara Freiberga izpildīs Edgara Mākena "Rīgas triptihu" un Uģa Prauliņa skaņdarbus no "Skiču burtnīcas sitaminstrumentiem un saksofonu kvartetam". Noslēgumā pievienosies dziedātāja Beāte Zviedre, kas nominēta Lielajai mūzikas balvai 2020, lai kopīgi atskaņotu arī Raimonda Paulu skaņdarbu "Vējš meklē melodiju". Vēl festivālā uzstāsies "Trio Tresensus" Aigara Raumaņa, kas pagājušā gadā apbalvots kā "Gada jaunais mākslinieks", vadībā.

Savukārt Latvijas Radio bigbenda muzikālais direktors Kārlis Vanags par festivāla programmu atklāj: "Latvijas Radio bigbenda "Saxophonia" koncerta programmas centrā ir likti divi ikoniski saksofonisti, džeza mūzikas leģendas – Džons Koltreins (John Coltrane) un Maikls Brekers (Michael Brecker). Kopā ar bigbendu šajā programmā muzicēs arī viessolists, saksofonists Gints Pabērzs. Izskanēs arī viens no skaistākajiem saksofonu horusiem skaņdarbā "Groove Marchant", ko aranžējis leģendārais amerikāņu trompetists un komponists Teds Džouns (Thad Jones). Programmā arī iekļauta jauna mūzika – Miķeļa Dzenuškas un Rūdolfa Rubeņa jaundarbi, aranžējis Sigvards Dižais — kur satiekas akadēmiskā saksofona skanējums solista Aigara Raumaņa izpildījumā un bigbends. Programmas noslēgumā – dažādas mūziklu melodijas, kā "Oh, lady be good" kopā ar džeza vokālisti Beāti Zviedri."

Svarīgi, ka "Saxophonia" koncerts nebūs tiešraides notikums. Tas jau iepriekš, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, ierakstīts Latvijas Radio studijā. Tā atkārtojums varēs skatīties arī 28. februāra plkst. 12:00 ReTV un tiešsaistē ReTV.lv.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!