Kadrs no filmas "Pozīcija".
 
Notikums
20
May
02:04

Dokumentālās filmas "Pozīcija" un "Burvju kalns"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 4. martā, plkst. 15.30 kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Artdocfest/Riga" ietvaros skatāma Jurija Pupirina dokumentālā filma "Pozīcija" un Mariamas Čačias un Nika Voigta "Burvju kalns".

Pozīcija

Stāsts par ukraiņu karavīru grupu no teritoriālās pašaizsardzības bataljona. Viņi dodas uz kaujas pozīciju, kas atrodas "pelēkajā zonā", tikai dažu simtu metru attālumā no ienaidnieka pozīcijām. Viņu uzdevums ir, slēpjoties no apšaudes, divas dienas diskrēti novērot pretinieku, palīdzēt artilērijas uguns virzīšanā un vienkārši izdzīvot. Uzbrukuma gadījumā viņiem ir jābūt pirmajiem, kas iesaistās kaujā.

Režisors: Jurijs Pupirins
Scenārija autors: Jurijs Pupirins
Operators: Jurijs Pupirins
Producents: Jurijs Pupirins

Burvju kalns

Pēc atlabšanas no tuberkulozes Mariamu joprojām piemeklē murgs, kurā viņu tur augstu kalnos, meža vidū, vecā pilī, kur mīt izstumtie. Ēka ir majestātiska, bet tās iedzīvotāji ir izslēgti no sabiedrības. Kādu dienu Mariama dodas tikties ar slepenu kopienu, lai pārvarētu savas bailes. Sadraudzējusies ar Abastumani tuberkulozes slimniekiem un daloties ar viņiem gan priekos, gan sāpēs, Mariama beidzot pārvar savas bailes. Tomēr Abastumani atklāj sen aizmirstu, nekad nestāstītu stāstu… Pagātnes rēgi atklāj kaut ko daudz draudīgāku par Mariamas pārdzīvoto – visas valsts kopīgo murgu.

Režisors: Mariama Čačia, Niks Voigts
Scenārija autors: Mariama Čačia, Niks Voigts
Operators: Niks Voigts
Producents: Mariama Čačia
Komponists: Pols (Foda) Fotergils
Skaņu režisors: Sebastjans Zsemlija

Biļetes nopērkamas "Splendidpalace.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!