Kadrs no filmas "Kaprači".
 
Notikums
13
Apr
18:34

Dokumentālās filmas "Kaprači" un "Plāns paradīzei"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 5. martā, plkst. 20.30 kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Artdocfest/Riga" ietvaros skatāma Ivara Zviedra dokumentālā filma "Kaprači" un Katijas Jūrusas "Plāns paradīzei".

Kaprači

Kapu racēji mums visiem sagatavo mūža mājas. Viņi veic savu darbu, stāvot pār cilvēkiem, kad tie grimst sērās, un ir pēdējās rokas, kas pieskaras kapa dvielim, apglabājot mirušo pusotru metru zem zemes. Līdzīgi citām senām profesijām – kaprači savas zināšanas un prasmes ir mantojuši vairākās paaudzēs. Nav runa tikai par bedru rakšanu, bet arī Latvijas bagāto kapu kultūru, kurā visam ir sava kārtība. Latvijas kapsētās tiekas dažādu gadsimtu tradīcijas, un tās jāpārzina katram kapracim, lai arī turpmāk saņemtu atzinības zīmogu par kapu rakšanas darbu. Pieredzējušākie ir ieguvuši jau 5000 šādu zīmogu, kas atbilst vienas Latvijas pilsētas iedzīvotāju skaitam.

Režisors: Ivars Zviedris
Operators: Ivars Zviedris
Producents: Ivars Zviedris, Emma Daniela Grāpe
Komponists: Krists Auznieks
Skaņu režisors: Ģirts Bišs

Plāns paradīzei

Somu arhitektam Pekam Helinam uztic plānot jaunu Nepālas pilsētu, kur dzīvotu 600 000 cilvēku. Helina kungs ir ieguvis atpazīstamību ar savu eleganto urbāno modernismu. Tuvojoties karjeras beigām, viņš vēlas radīt kaut ko, "kas vēl nekad nav tapis". Jauno pilsētu vajadzētu raksturot zaļajām zonām, ilgtspējīgai enerģijai un kvalitatīviem mājokļiem, apvienojot tradīcijas ar moderniem stiliem. Tai jābūt kā paradīzei saviem iedzīvotājiem! Tomēr drīz vien rodas kultūru konflikti, jo somi un nepālieši viens otru nesaprot. Rietumu sapņi nonāk sadursmē ar nabadzīgas Āzijas valsts īstenību.

Režisors: Katija Jūrusa
Scenārija autors: Katija Jūrusa
Operators: Jounijs Soikelijs
Producents: Āri Lehikoinens
Komponists: Džimijs Tenors
Skaņu režisors: Ansi Tamminens

Biļetes nopērkamas "Splendidpalace.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!