Nosaukums: Pirmo reizi uz Zemes
Autors: Inga Žolude
Gads: 2020
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
14.12.2020

Pirmo reizi uz Zemes

Komentē
1

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" izdota rakstnieces Ingas Žoludes debijas grāmata bērnu literatūrā "Pirmo reizi uz Zemes", kuru ilustrējis mākslinieks Krišs Salmanis. Tā adresēta jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem.

Grāmatas galvenais varonis ir zēns, kas ārēji līdzinās klasesbiedriem, taču tikai ārēji: gan viņš, gan viņa vecāki uz Zemes atrodas izpētes misijā. Par viņa galveno pētniecības objektu kļūst draudzība ar diviem Zemes bērniem, ar kuriem viņš nodibina aliansi un atklāj viņiem zvaigžņu pasauli. Vai citplanētietis var saprast, kas ir draudzība?

Garstāstā autore izmanto atsevišķus fantāzijas žanra paņēmienus, kas savienoti ar reālistiska psiholoģiska stāsta elementiem. Varētu sacīt, ka tā ir pasaka lielākiem bērniem, kurus vairs neuzrunā pasakas šā vārda bērnišķīgākajā izpratnē, tādēļ šeit pasaku elementu lomā ir Visuma, zinātniskuma un tehnoloģiju apspēle. Ar tehnoloģiskajiem inscenējumiem, ko grāmatas varonis veic, lai radītu saviem draugiem saikni ar galaktikām, par kuru eksistenci un tiešo saistību ar viņiem pašiem šiem Zemes bērniem līdz šim nav bijis nekāda priekšstata, sasaucas mākslinieka Krišs Salmaņa izmantotā fantāzijas spēle – kolāžas tehnika. Citplanētieša skatījums uz Zemes dzīvi un paradumiem, centieni tajos iekļauties, kā arī pārpratumi, ko izraisa viņa nezināšana, sagādās lasītājiem ne mazums jautrības.

Citplanētietim sākotnēji svešā parādība – draudzība, pamazām izvēršas par personiski izjustu emocionālu nepieciešamību, bet viņa draugi zemieši atklāj citādības pastāvēšanu, citus informācijas kanālus, paplašina priekšstatus par pasauli un savu eksistenci plašākā kontekstā. Paradoksālā kārtā tieši attiecības ar citplanētieti, kurš zemiešu draudzību tikai apgūst un pat īsti neizprot, arī viņiem paver labāku izpratni par to, kas draudzība ir un kāpēc tā ir svarīga.

Rakstniece un filoloģijas doktore Inga Žolude studējusi angļu valodu un literatūru, publicē romānus un stāstus jau kopš 2002. gada un ir saņēmusi Eiropas Savienības Literatūras balvu (2011). Mākslinieks Krišs Salmanis pārstāvējis Latviju Venēcijas mākslas biennālē (2013) un kopā ar kolēģiem saņēmis Purvīša balvu par izstādi „Dziesma" (2017), veido instalācijas, video un animācijas filmas.

Grāmata veltīta rakstnieces dēlam Marģeram. Grāmata tapusi ar AKKA/LAA Autora stipendijas atbalstu.

Grāmatas izdošanu fiansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības „Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājaslapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!