Nosaukums: Pilsētā mirstošas saules ēnā
Autors: Dainis Deigelis
Gads: 2021
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
22.01.2021

Pilsētā mirstošas saules ēnā

Komentē
0
"Jāņa Rozes apgādā" iznācis Daiņa Deigeļa dzejas krājums "Pilsētā mirstošas saules ēnā".
 
Daiņa Deigeļa jaunais krājums uzdod jautājumu: kur sevi atrast un kā satikt citus, kad esi apmaldījies pilsētā, kura plešas visapkārt kā milzīgs labirints? Pilsēta šeit nav uztverama tikai kā ārēja, ar tās iemītnieku nesaistīta, izstaigājama telpa – tā ir nesaraujami saistīta ar pilsētnieku. Viens nevar pastāvēt bez otra. Deigeļa dzejā parādās šīs pilsēttelpas divējādā seja – no vienas puses, drošība un pieradums pazīstamās ielās, no otras – nogurums, bezspēcība un alkas tapt brīvam, no tās izlaužoties. Jaunajā krājumā autors veido monolītu stāstu, dzejoļiem viegli pārejot no viena otrā, un uzburot jaunu laiktelpu – pilsētu, kurai cauri kā sapnī, kā atceroties, kā no malas visu vērojot slīd autors, kura pārdomās lasītājam iejusties ir tik viegli, ka tas nemanot pats ieņem vērotāja lomu.
 
Dainis Deigelis (1983) sevi spilgti pieteica Latvijas dzejā 2018. gadā ar debijas krājumu "Dievs beidz", kas nepalika neievērots un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai spilgtākās debijas kategorijā. Viņa dzeja publicēta žurnālos "Jaunā Gaita", "Domuzīmes", "Satori", "Punctum", laikrakstā "KonTEKSTS", "Latvijas Avīzes" pielikumā "Kultūrzīmes". Kopš 2018. gada D. Deigelis ir Latvijas PEN kluba biedrs un aktīvi iesaistās jaunās paaudzes dzejnieku attīstības veicināšanā.
 
Tāpat kā debijas krājumu "Dievs beidz", arī šo papildina Elizabetes Lauras Punkas kolāžas tehnikā veidotās ilustrācijas.
Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!