Nosaukums: Otrais koncerts
Autors: Anna Vaivare
Gads: 2024
Izdevējs: liels un mazs
 
 
Grāmatas
02.04.2024

Otrais koncerts

Komentē
0

Izdevniecība "liels un mazs" laidusi klajā Annas Vaivares stāstu "Otrais koncerts".

"Otrais koncerts" ir stāsts par meiteni Agati, kas ļoti uztraucas par pirmo uzstāšanos, spēlējot čella solo orķestra koncertā. Tas ir stāsts par pirmo lielo izaicinājumu jaunās mūziķes dzīvē: šaubas par savām spējām raisa teju nepārvaramas bailes kļūdīties un ir nopietns pārbaudījums. Annas Vaivares radītā stāsta pamatā ir ne vien visām radošām personībām pazīstamais "iekšējo šaubu dialogs", bet arī pašas mākslinieces personīgā pieredze, meklējot savu ceļu mākslā un dodoties pretī panākumiem. Kā vērst par labu šķietami ārkārtīgi nozīmīgas mākslinieciskas kļūdas? Vai varētu palīdzēt attieksmes maiņa un cits skatpunkts? To stāstā galvenajai varonei atklāj viņas opis, kurš arī ir mūziķis, un viņš ar mazmeitu dalās dažādos komiskos piedzīvojumos no savām mūziķa gaitām. 

Grāmata atklāj universālu tēmu – bērna uzdrīkstēšanos, pašnovērtējuma stiprināšanu, šaubu pārvarēšanu jebkurā izvēlētajā jomā un svarīgo emocionālo atbalstu, ko šajā procesā var sniegt pieaugušie. 

Anna Vaivare (1987) saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu krājumam "Saputrotā putra", 2018. gadā nacionālajā grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" par skaistāko bērnu grāmtu atzīta Annas ilustrētā Ineses Zanderes bilžu grāmata "Zirgā". Grāmatas darba versiju Anna Vaivare iesniedza starptautiskā konkursā "The Unpublished Picturebook Showcase 4". Grāmata 350 pieteikumu konkurencē saņēma 4 augstāko novērtējumu no profesionālas un starptautiskas žūrijas, un 2023. gadā tika izstādīta konkursa organizatoru stendā Boloņas bērnu grāmatu tirgū.

Grāmatas teksta līdzautore ir rakstniece Inese Zandere.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!