Nosaukums: Katrīnas karš
Autors: Žilija Bijē
Gads: 2024
Izdevējs: liels un mazs
 
 
Grāmatas
02.04.2024

Katrīnas karš

Komentē
0

Izdevniecība "liels un mazs" laidusi klajā rakstnieces Žilijas Bijē komiksu "Katrīnas karš" ar Klēras Fovelas ilustrācijām.

"Katrīnas karš" ir apjomīgs un aizraujošs, patiesos notikumos balstīts komikss pusaudžiem un jauniešiem, kas vēsta par kādas talantīgas jaunas fotogrāfes likteni Francijā 2. pasaules kara laikā. Šis dokumentālais vēstures stāsts palīdzēs paplašināt izpratni par 2. pasaules karu un holokaustu,  kas skāra visu Eiropu, par cilvēku izvēlēm un rīcību šādās smagās situācijās. 

"Katrīnas kara" galvenās varones prototips ir rakstnieces Žilijas Bijē māte, Parīzes meitene Rašele Koena, kura kara sākumā nonāca leģendārā, progresīvā pedagoģiskā iestādē – Sevras Bērnu mājā. Nacistu okupētajā Francijā ebreju meitene ir apdraudēta, vispirms viņai ir jāpieņem svešs vārds – Katrīna Kolēna, drīz vien nākas arī pamest Sevras Bērnu māju un tajā iegūtos draugus. Īpaša nozīme stāstā ir Katrīnas fotokamerai. Meitenes ir aizrāvusies ar fotografēšanu un attēlos fiksē visu apkārt redzamo, veido portretus: "Man patīk skatīties uz pasauli caur skatu meklētāju. Ar vienu klikšķi apturēt laiku."

Žilija Bijē (Julia Billet) raksta romānus, stāstus, bērnu grāmatas, komiksus, dzeju, un ir pasniedzēja Epinālas Mākslas skolā, kur saviem studentiem piedāvā rakstīt, lasīt un atkal rakstīt. 

Klēra Fovela (Claire Fauvel) studējusi ilustrāciju Estjēnu Poligrāfijas rūpniecības un mākslas augstskolā un animāciju Goblēnu Vizuālās komunikācijas un mākslas skolā Parīzē. Gadu nostrādājusi, veidojot dekorācijas kādam animācijas seriālam, Klēra Fovela ilustrē bērnu grāmatas un iemēģina roku komiksu mākslā.

Tulkotāja Gita Grīnberga studējusi vācu filoloģiju Latvijas Universitātē un Rostokas Universitātē, bet franču valodu un literatūru Mišela Monteņa Universitātē Bordo. Latviskojusi Žorža Pereka, Annas Gavaldas, Margeritas Jursenāras u.c. rakstnieku prozu, Kloda Pontī un Kitijas Krauzeres bērnu grāmatas, tulko gan latviešu klasiķus, gan mūsdienu autorus franču valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!