Nosaukums: Es tevi gaidīju!
Autors: Rebeka Lukošus un Maira Dobele
Gads: 2024
Izdevējs: liels un mazs
 
 
Grāmatas
02.04.2024

Es tevi gaidīju!

Komentē
0

Izdevniecība "liels un mazs" laidusi klajā ilustratores Rebekas Lukošus un rakstnieces un dokumentālā kino režisores Mairas Dobeles komiksu "Es tevi gaidīju!".

Komikss "Es tevi gaidīju!" stāsta par cilvēka un viņa mīļdzīvnieka attiecībām. Katram suņa saimniekam atpazīstamās, vienkāršās dzīves situācijās galvenais varonis ir suns vārdā Švamme, kurš vienmēr uzticīgi gaida savu saimnieci Vilmu. Vilma ir vecāka sieviete ar lielu dzīves pieredzi. Viņa vienmēr atrod veidu, kā Švammes suniskos nedarbus virtuvē vai priekšnamā uztvert pozitīvi. Viņi abi viens otram palīdz nomierināties un sakārto ikdienu. Un, protams, Vilmai ir jāatgādina savam draugam, kurš sajūsmā rotaļājas ar taureni, ka viņš ir aizmirsis, kāpēc tika izvests ārā – svarīgā kaku tēma neizpaliek, gluži tāpat, kā tas ir katra suņa aprūpētāja dzīvē. Stāsta varoņu sirsnīgā kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem (tāpat kā bērniem, salīdzinājumā ar pieaugušajiem) ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas.

Rebeka Lukošus (1995) ir viena no uzlecošajām zvaigznēm Latvijas laikmetīgajā ilustrācijā. Īpašu atzinību izpelnījusies viņas bilžu grāmata "Nepaklausīgais vectēvs", kas izdota arī somu un korejiešu valodā, bet "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" balsojumā saņēma pirmo vietu vecuma grupā 5+. 

Rakstniece un dokumentālā kino režisore Maira Dobele (1976) saņēmusi Latvijas literatūras gada balvu par prozas grāmatu pusaudžiem "Nepareizas dzīves skola". Kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu veidojusi attīstošo bilžu grāmatu sēriju pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Kā Lupatiņi mācījās". 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!