Nosaukums: Dzimšanas trauma
Autors: Oto Ranks
Gads: 2022
Izdevējs: Zinātne
 
 
Grāmatas
22.07.2022

Dzimšanas trauma

Komentē
0

Apgādā "Zinātne" izdota austriešu psihoanalītiķa Oto Ranka grāmata "Dzimšanas trauma". 

Oto Ranks ir austriešu psihologs, psihoanalīzes pamatlicēja Zigmunda Freida students – pirmās paaudzes psihoanalītiķis, kas transformējis psihoanalīzi un tiek uzskatīts par prenatālās un perinatālās psiholoģijas aizsācēju. Psihoanalīzes ietvaros Ranks īpaši pievēršas mītu, mākslas un incesta problemātikai. 

Ranku interesē dzimšanas, tās pārdzīvojuma, atdzimšanas alkas, kā arī saistīšanās un nošķiršanās problemātika cilvēku dzīvē. Darbā "Dzimšanas trauma" (1924) risināti ne tikai piedzimšanas, dzimšanas traumu un pārdzīvojumu psihoanalītiskie aspekti. Ranka meklējumi un atskārsmes sabalsojas ar mūsdienīgiem, nereti terapeitiskiem risinājumiem.  

Ranks aizsāk to pētījumu un praktisko risinājumu virzienu, ko dēvē par prenatālo psiholoģiju, skatot cilvēka attīstību un pārdzīvojumus piedzimšanas norisēs. Tā ir psiholoģija par norisēm pirms piedzimšanas. Ranka darbā "Dzimšanas trauma" skatīti ne tikai traumatiskie pārdzīvojumi, to atveidošanās indivīda dzīvē, bet arī dzimšanas un atdzimšanas norišu atveidošanās literatūrā, mākslā, reliģijā un kultūrā. Darbs, ko Oto Ranks veica visa mūža garumā, rosināja citus pētījumus par agrīnām mātes un bērna attiecībām un agrīno attīstības psiholoģiju.  

"Oto Ranka "Dzimšanas trauma" ir viena no ievērojamākajām grāmatām psiholoģijas vēsturē. Tā sniedz ieskatu, kas izveidots stabilos vēsturiskos, filozofiskos, antropoloģiskos, mākslas un literāros pamatos," raksta psihiatrijas pētnieks Džeimss Lībermans.  

Šis ir pirmais Oto Ranka darba tulkojums latviešu valodā. No vācu valodas tulkojis Igors Šuvajevs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!