Nosaukums: Baltic Stories
Autors: Anete Ušča, Liāna Ivete Beņķe
Izdevējs: Biedrības "Urban Institute" un "Culture Crab"
 
 
Grāmatas
29.06.2021

Baltic Stories

Komentē
0

Izdota grāmata "Baltic Stories" (Baltijas stāsti) - vizuāls ceļvedis pa Baltijas valstu kultūrvietām.

Šī gada 2. jūlijā grāmatnīcās nonāks grāmata "Baltic Stories" (Baltijas stāsti), kurā apkopoti iedvesmojoši stāsti par 30 kultūrvietām un notikumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Grāmatā iekļautos stāstus papildina atzītu Baltijas valstu fotogrāfu darbi. 

Vedot lasītāju izzinošā ceļojumā caur Baltijas valstu galvaspilsētām un vēl neiepazītām vietām, grāmatā iekļautie stāsti piedāvā ieskatu daudzveidīgās un neierastās kultūras iniciatīvās. To vidū ir ielu mākslas festivāls Tartu, teātra festivāls Rīgā un draugu aizsākta radio stacija Viļņā, kā arī zaļi pilsētas sakņu dārzi, inovatīvi muzeji, neparastas laikmetīgās mākslas telpas un pagrimis, bet joprojām aktuāls padomju arhitektūras mantojums. 

Stāsti un fotogrāfijas atklāj kultūras un kopienu daudzveidību, kā arī to plašo ietekmi uz vietu attīstības procesiem, izceļot līdzdalības un sadarbības nozīmi. Vienlaikus grāmata uzdod jautājumu – kas ir kopīgs un kas atšķirīgs mūsdienu Baltijas reģionā? 

Grāmatas autores ir jaunās pētnieces Anete Ušča un Liāna Ivete Beņķe. "Baltic Stories" tapusi sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas pilsētplānošanas, kopienu attīstības un mākslas ekspertiem. Grāmatas dizainu veidojis Aleksejs Muraško, savukārt fotostāstu autori ir seši jaunās paaudzes Baltijas valstu fotogrāfi, tostarp Andrejs Strokins un Kristīne Madjare no Latvijas. Izdevēji – biedrības Urban Institute un Culture Crab. Grāmata izdota angļu valodā. 

Grāmata "Baltic Stories" būs pieejama grāmatnīcās Jānis Roze, Robert's Books.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!