Aktualitātes
06.09.2022

Ieraksts: Satori pirmsvēlēšanu diskusija par kultūras izglītību

Komentē
0

6. septembrī rīkojām pirmo no četrām "Satori" diskusijām "Balso par kultūru!", kurās, gaidot Saeimas vēlēšanas oktobrī, aicinām vadošo partiju deputātu kandidātus uz sarunu par kultūrpolitiku un kultūras nozares attīstību. Pirmā diskusija veltīta kultūras izglītībai.

Latvijas kultūrpolitikas pamatnostādnēs "kultūrizglītība" tiek saprasta ļoti šauri – kā talantu ataudze un kultūras darbinieku profesionālā izaugsme. Citur Eiropā kultūras izglītība tiek saprasta plašāk – tā nav tikai kultūras profesionāļu sagatavošana vai zināšanas par kultūras mantojumu un kanonu, bet saskarsme ar pasauli un iemaņas, kas ļauj indivīdam līdzdarboties kultūras, sociālajos un politikas procesos. Kultūras izglītības uzdevums ir iemācīt spēju reflektēt un būt aktīvam.

Diskusijā runājām par mūsdienīgas kultūras izglītības politikas veidošanas priekšnosacījumiem un kultūras izglītības integrāciju mācību procesā.

Diskusiju vadīja žurnāliste Rita Ruduša, piedalījās Mintauts Buškevics (ZZS), Ritvars Jansons (NA), Antoņina Ņenaševa (P), Aigars Bikše (A/P), Dace Melbārde (JV).

Diskusijas papildina rakstu sērija, kuras ietvaros lasāms arī Kārļa Vērdiņa raksts par kultūras izglītību Latvijā un ārvalstīs.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!