Aktualitātes
06.11.2018

Ziedo "Satori" darbībai un satiec "Satori" autorus!

Komentē
0
Saglabā

Jau ceturto gadu pēc kārtas interneta žurnāls "Satori" rīko kampaņu, kurā aicina savus lasītājus un atbalstītājus piedalīties žurnāla darbības finansēšanā, veicot ziedojumu. Šī gada kampaņas "Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi" ietvaros, runājot par medija un lasītāja atbildību, 12 dienas, no 5. līdz 16. novembrim, notiks akcija "Satiec "Satori" autoru!".

Reaģējot uz pēdējā laika notikumiem Latvijā un pasaulē, šīgada kampaņa uzsver katra lasītāja nozīmi stabila, neatkarīga medija pastāvēšanā: tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi!  Interneta žurnālam "Satori" vienmēr bijusi svarīga finansiālā un redakcionālā neatkarība, un lielā mērā to ir izdevies saglabāt, pateicoties lasītāju atbalstam. Tāpēc arī šogad "Satori" savus lasītājus un atbalstītājus aicina piedalīties žurnāla veidošanā ar savu ziedojumu. "Katrs lasītāju ziedots eiro palīdz "Satori" turpināt droši un brīvi runāt par būtisko kultūrai, demokrātijai un pilsoniskajai sabiedrībai," atzīst "Satori" izdevēja, biedrības "Ascendum" direktore Antonija Skopa.

Šogad kampaņas laikā "Satori" atbild uz lasītājus interesējošiem jautājumiem saistībā ar medija darbību. "Vai esat domājuši par to, kā darbojas medijs?" tiek jautāts kampaņas animācijas rullītī, kas veidots sadarbībā ar mākslinieku Reini Pētersonu.

Un pirmkārt aiz medija stāv cilvēki – autori, redaktori u.c. Tāpēc lasītājiem būs dota iespēja satikties ar žurnāla veidotājiem aci pret aci: 12 dienas pēc kārtas dažādās Rīgas vietās varēs atrast "Satori" autorus un redaktorus, kas strādās pie "Satori" publikācijām. Tā ir unikāla izdevība redzēt, kā top interneta žurnāls "Satori", iepazīties ar savu mīļāko "Satori" autoru un noskaidrot visus interesējošos jautājumus. Akcijā piedalīsies literatūras interesents un rakstnieks Andrejs Vīksna, "Satori" ziņu redaktore Anna Andersone, kino kritiķe Alise Zariņa, publiciste Santa Remere, dizaina domātāja Jeļena Solovjova, kino pētniece Ieva Viese-Vigula, dzejnieks Arvis Viguls, "Satori" redaktore Elizabete Lukšo-Ražinska, teātra kritiķe Silvija Radzobe, publicists un rakstnieks Pauls Bankovskis, vēsturnieks Artis Buks, publicists Iļja Marija Boļšakovs un publiciste Linda Curika.

Ieplāno tikšanos ar "Satori" autoru:

1. Pirmdien, 5. novembrī, no plkst. 19:00 līdz 22:00 bārā "Taka" (Miera ielā 10) rakstnieks un literatūras apskatnieks Andrejs Vīksna strādās pie recenzijas par "Mūsdienu ķīniešu stāstiem un esejām".

2. Otrdien, 6. novembrī, no plkst. 12:00 līdz 16:00 "NicePlace TELPĀ" (Kr. Barona ielā 21a) "Satori" ziņu redaktore Anna Andersone gatavos ziņas par aktuāliem notikumiem kultūrā.

3. Trešdien, 7. novembrī, no plkst. 16:00 līdz 19:00 grāmatu veikalā un kafejnīcā "Robert's Books" (Dzirnavu ielā 51) kinokritiķe Alise Zariņa, gatavojoties Tallinas "Melnajām naktīm", pētīs kinofestivāla programmu.

4. Ceturtdien, 8. novembrī, no plkst. 17:00 līdz 20:00 kafejnīcā "Le Petit Paris" (Cēsu ielā 23) publiciste Santa Remere kopā ar savu dēlu Eiženu gatavos recenziju par izrādi "Līķu grāmatas stāstiņi. Skelets Nr. 438".

5. Ceturtdien, 8. novembrī, un piektdien, 9. novembrī, no plkst. 12:00 līdz 15:00 kafejnīcā "Darbnīca" Liepājā, Lielajā ielā 8, rakstniece Sandra Vensko strādās pie publikācijas par "Kymatic Ensemble".

6. Piektdien, 9. novembrī, no plkst. 11:00 līdz 15:00 franču bulanžērijā "Cadets de Gascogne" (Kr. Barona ielā 52) dizaina domātāja Jeļena Solovjova strādās pie raksta par demokrātisku dizainu.

7. Sestdien, 10. novembrī, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19) kino pētniece Ieva Viese-Vigula un dzejnieks Arvis Viguls aicina pievienoties uz ekskursiju pa muzeju, pēc kuras uzreiz turpat, Ojāra Vācieša viesistabā, taps jaunākā publikācija rakstu sērijā "Ko atceras Latvijas muzeji". (Ieejas biļete muzejā: 2 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 EUR.)

8. Svētdien, 11. novembrī, no plkst. 19:00 līdz 22:00 grāmatu veikalā un bārā "Bolderāja" (Avotu ielā 29) "Satori" redaktore Elizabete Lukšo-Ražinska mēģinās pabeigt stāstu, ko iesāka rakstīt "Satori" radošajā vasaras nometnē.

9. Pirmdien, 12. novembrī, no plkst. 13:00 līdz 17:00 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes bibliotēkā (Visvalža ielā 4a) teātra kritiķe Silvija Radzobe strādās pie raksta par aktieru darbu kino, par piemēriem ņemot jaunākās Latvijas spēlfilmas "Homo novus" un "Tēvs Nakts / Puika ar suni".

10. Otrdien, 13. novembrī, no plkst. 11:00 līdz 15:00 viesnīcā un restorānā "Neiburgs" (Jaunielā 25/27) publicists un rakstnieks Pauls Bankovskis rakstīs savu iknedēļas dienasgrāmatu.

11. Trešdien, 14. novembrī, no plkst. 18:00 līdz 21:00 kafejnīcā "Kadagi" (Nometņu ielā 44, Rīgā) vēsturnieks Artis Buks strādās pie raksta par klaju melu un acīmredzamā noliegumu diplomātiskajā tradīcijā.

12. Ceturtdien, 15. novembrī, no plkst. 17:00 līdz 21:00 Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15) Iļja Marija Boļšakovs recenzēs Džordža S.E. Hopera grāmatu "Negribīgais gājums – ticības svētceļojums no homofobijas līdz kristīgajai mīlestībai".

13. Piektdien, 16. novembrī, no plkst. 17:00 līdz 21:00 bārā "Pils" (Eduarda Smiļģa ielā 35) publiciste Linda Curika rakstīs zibstāstu.

Tāpat šogad, lai pateiktos ziedotājiem, kas varējuši atvēlēt summu vismaz 50 eiro apmērā, "Satori" redakcija sagatavojusi dāvanas. 

Lai ziedotu interneta žurnālam "Satori", dodies uz ziedošanas lapu: satori.lv/ziedot

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!