Kadrs no filmas "Puika"
 
Aktualitātes
06.06.2019

"Satori" festivālā "Lampa" runās par dzimumu līdztiesību un drosmi

Komentē
0
Saglabā

Piektdien, 28. jūnijā, sarunu festivāla "Lampa" pirmajā vakarā plkst. 20:00 Cēsu pils parkā, uz skatuves "Dzirkstele", norisināsies "Satori" rīkota diskusija par dzimumu līdztiesību – "Kāpēc puikas neraud?". Diskusiju būs skatāma arī "LMT Straume" tiešraidē un ierakstā.

Cik drosmīgam jābūt vīrietim, lai iestātos par sieviešu tiesībām un norādītu uz maskulīnās kultūras toksiskajām izpausmēm? Cik drosmīgai jābūt sievietei, lai runātu par problēmām, kas skar vīriešus, un atzītu, ka arī feminisma viļņos mēdz izskanēt aplamības? Publiskajā telpā vardarbība pret sievietēm palēnām tiek atzīta par reālu problēmu, adekvātus soda mērus apspriež arvien biežāk, taču "stiprā dzimuma" savstarpējo dūru izvicināšanu joprojām nereti pieņem par tradīciju un normu. Vai Latvijas sabiedrībā var sadzīvot dedzīgas, skarbas sievietes un iejūtīgi, klusi vīrieši? Sarunas dalībnieku pārstāvēto interešu un ideju laukā – gan feminisms, gan reliģija, gan ģimenes vērtības un dzimtes studijas.

Diskusijā piedalīsies uzņēmēja un "Digital Freedom Festival" vadītāja Dagnija Lejiņa, filozofs un uzņēmējs Igors Gubenko, dzejnieks un interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners un komiķis, "Comedy Latvia" dalībnieks Aleksandrs Guzenko.

Pēc argumentētas un civilizētas pamatdiskusijas iecerēta atvērta saruna, atbildot uz klausītāju jautājumiem. Diskusiju vadīs un klātesošos iesaistīs žurnāliste Rita Ruduša.

"Satori" diskusiju "Kāpēc puikas neraud?" sarunu festivālā "Lampa" ar līdzmaksājuma stipendiju atbalsta Vācijas Federālā Ārlietu ministrija.

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsu pils parkā šogad notiks 28. un 29. jūnijā. Šis būs saturiski un pasākumu skaita ziņā bagātākais festivāls "Lampas" vēsturē – vairāk nekā 350 pasākumi divu dienu garumā, kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot teju 700 stundas. Šogad "Lampa" kļūs vēl dinamiskāka, izmēģinot jaunus sarunu formātus, domājot zaļi un trenējot sevī un citos drosmes muskuli. Ieeja ir bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!