Aktualitātes
28.05.2019

"Lampa" izziņo notikumu programmu gandrīz 700 stundu garumā

Komentē
0
Saglabā

Jau pēc mēneša, 28. un 29. jūnijā, Cēsu pils parkā notiks ikgadējais Sarunu festivāls "Lampa". Šis būs saturiski un pasākumu skaita ziņā bagātākais festivāls "Lampas" vēsturēvairāk nekā 350 pasākumi divu dienu garumā, kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot teju 700 stundas.

Par Sarunu festivāla "Lampa" 2019 virstēmu izvirzīta drosme, uzsverot to kā attīstības priekšnoteikumu gan indivīda, gan sabiedrības līmenī. Drosme būt atvērtam, ieklausīties atšķirīgā viedoklī un ļauties pārsteigumiem, kurus var sagādāt saruna, – šie ir vienīgie kritēriji, kas tiek izvirzīti festivāla apmeklētājiem.

""Lampa" šogad vairos drosmi un uz to aicinās arī citus. Noskaidrosim, kāds ir Latvijas drosmes DNS, cik drosmīgi patiesībā esam un kur būtu jāpieliek spēki, lai to vairotu," saka festivāla direktore Ieva Morica. "Lai uzrunātu cilvēkus un aicinātu pievienoties mums jūnija beigās Cēsīs, ar vislielāko cieņu pret senču atziņām esam padarījuši drosmīgākus dažus latviešu sakāmvārdus, kas citkārt uzteic pieticību un pazemību. Mēs uzskatām, ka laba daudz vajag; kas augstu lec, tas uzlec, un bailēm ir lielas acis, bet drosmei liela sirds! Vēlamies parādīt, ka, pavisam nedaudz mainot attieksmi pret ierastiem priekšstatiem, varam vairot drosmi sabiedrībā un katrā cilvēkā. Ceram, ka palīdzēs arī visi festivāla programmā iekļautie apmēram 30 tieši drosmei veltītie pasākumi."

Festivāla tēmu loks – visiem vecumiem un interesēm

"Lampas" programmu veido vairāk nekā 300 nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes, uzņēmēji, mediji, augstskolas, pašvaldības, ārvalstu vēstniecības un starptautiskās organizācijas, kā arī aktīvi indivīdi, kam ir, ko teikt. Tāpēc šogad "Lampas" programma ir sevišķi bagāta pasākumiem, aicinot uz dzīvē notiekošo palūkoties no dažādiem – arī gluži neierastiem – skatupunktiem. "Lampā" gaidāmas drosmīgas sarunas par Latvijas attīstību, vidi, personisko izaugsmi un laimi, kā arī par to, kā labi justies un dzīvot gan jauniešiem, gan tiem, kuriem pāri piecdesmit. Šogad īpaši padomāts arī par introvertiem.

"Lampas" notikumos tiks skarts plašs tēmu loks – garīgā veselība, reģionālā attīstība, mobings, nodokļi, drošība, laikmetīgā māksla, mediji, dabas daudzveidība, tehnoloģijas un citi indivīdam, Latvijai un Eiropai aktuāli jautājumi. Apmeklētājiem aizdomāties liks vēstules no cietuma, stāsti par dažādību, kā arī plašs kultūrnotikumu klāsts. Visu iemīļoto "Politiķu cepienu" šogad papildinās "Politiķu disko", sešiem politiķiem daloties savā muzikālajā gaumē. Īpaša būs arī "Lampas" jauniešu programma "Īssavienojums", pildot "Lampu" ar jauniem, spožiem prātiem un spilgtām nākotnes idejām – kopā ar "Lampas" rīkotājiem pie šīs programmas strādā 23 jaunieši, līdzās sarunu formātam piedāvājot arī dažādas spēles, koncertus, nakts pārgājienu, jauniešu mediju pop-up studiju un īpašu orientēšanās trasi. Pašiem mazākajiem kā katru gadu – programma "miniLampa" ar izklaidējoši izglītojošiem pasākumiem.

Šogad "Lampā" pirmoreiz piedalīsies arī "Satori" – piektdien, 28. jūnijā, plkst. 20:00 uz "Dzirksteles skatuves" notiks diskusija "Kāpēc puikas neraud?", kurā žurnāliste Rita Ruduša kopā ar četriem sarunbiedriem pievērsīsies sieviešu un vīriešu drosmei runāt par pretējam dzimumam būtiskiem jautājumiem.

Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un izbaudītu "Lampu" kā personisku piedzīvojumu, ikvienam tiek piedāvāta iespēja "Mana programma" – mājaslapā atrodams rīks, kas palīdz personalizēt festivāla pieredzi, izveidojot tikai sev interesējošu pasākumu sarakstu, kuru viegli pārskatīt telefonā.

"Lampas" jaunumi

Šogad "Lampa" pievērsīsies jaunu sarunu formātu meklējumiem, pirmo reizi izmēģinot stundu garu pasākumu modeli, saglabājot arī līdzšinējo pusotras stundas formātu.

"Lampa" vēlas iedzīvināt arī kādu simtgadīgu tradīciju jaunā formā – festivāla centrālajā laukumā "Brīvais rupors" aicinās ikvienu uzdrošināties runāt publikas priekšā, gluži kā 20. gadsimta sākumā ļaudis to mēdza darīt uz improvizētām skatuvēm, un paust savu viedokli par jebkuru tēmu, ievērojot trīs vienkāršus noteikumus: nekādas naida runas, nekādas pārdošanas un ne ilgāk par 3 minūtēm.

Festivāls šogad plāno spert arī vairākus nozīmīgus soļus, lai mazinātu tā ekoloģisko nospiedumu. Kopā ar partneriem tiks ieviesti un attīstīti jau iepriekš sākti ilgtspējīgi risinājumi – atkritumu šķirošana, depozītglāžu sistēma un ilgtspējīga plānošana festivāla uzbūvē un scenogrāfijā, atsakoties no vienreizlietojamām dekorācijām, baneriem, baloniem u. tml.

"Lampa" būs ne tikai zaļa, bet arī iekļaujoša: festivāla iekārtojums veidots tā, lai teritorijā būtu maksimāli ērti pārvietoties ar ratiņkrēsliem; savukārt sarunbiedru loka paplašināšanai notiks zīmju valodas meistarklase, bet dažiem pasākumiem nodrošināts surdotulkojums. Ar lietotnes "Tildes Balss" palīdzību vienā no festivāla skatuvēm tiks nodrošināta runas atpazīšana un transkripcija.

Plašāk ar festivāla programmu var iepazīties festivāla mājaslapā. Ieeja ir bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!