Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
23.11.2020

Pētnieki aicina turpināt iesūtīt pandēmijas dienasgrāmatas

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Universitātes pētnieki sadarbībā ar interneta žurnālu "Punctum" turpina pavasarī aizsākto projektu "Pandēmijas dienasgrāmata" un aicina turpināt iesūtīt rudens pandēmijas laikā rakstītās dienasgrāmatas.

2020. gada pavasarī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki kopā ar kultūras žurnālu "Punctum" aizsāka veidot Pandēmijas dienasgrāmatu kolekciju, kas glabājas Latviešu folkloras krātuves (LFK) Autobiogrāfiju krājumā un daļēji arī publicēta interneta žurnālā "Punctum". Līdz maijam, kad būtiski mazinājās valstī noteiktie ierobežojumi, iesniegto dienasgrāmatu skaits tuvojās diviem simtiem. "Pandēmijas dienasgrāmatas saglabājušas individuāli piedzīvoto un pārdzīvoto, kas sākotnēji bija neierasts un savāds – tukšās ielas, steidzīgos veikalu apmeklējumus, izvairīšanos vienam no otra, izolēšanos, robežu slēgšanu, vientulības sajūtu, skolu mājās utt." raksta pētnieki.

"2020. gada beigās, kad pandēmijas pieredze no unikālas kļuvusi par pierastu un ikdienišķu, pētnieki vēl jo vairāk aicina dokumentēt ikdienu, rakstot dienasgrāmatas un iesniedzot tos LFK Autobiogrāfiju krājumam," teikts aicinājumā.

"No šobrīd iesniegtajiem materiāliem ir redzams, ka rudens dokumentējumi krietni atšķiras no pavasarī rakstītajām dienasgrāmatām. Šobrīd dominē pieredzes stāsti no cilvēkiem, kas paši tieši saskārušies ar Covid19 – ir saslimuši paši vai viņu tuvinieki. Ir reportāžas arī no slimnīcām. Pandēmijas laika poētiskums, kāds tas bija lasāms pavasara dienasgrāmatās, ir zudis," saka Sanita Reinsone, LU LFMI pētniece un viena no iniciatīvas autorēm, un aicina rakstīt dienasgrāmatu arī tad, ja ikdienā notiekošais vairs nešķiet īpašs. "Šie autobiogrāfiskie materiāli ir ne tikai būtiski sabiedrības un laikmeta pētniecībai. Tie ir arī svarīga liecība par 2020. gadā individuāli pieredzēto, ko atstāsim nākamajām paaudzēm."

LFK Autobiogrāfiju krājumā tiek arhivētas dienasgrāmatas, kas atsūtītas uz epastu [email protected] un arī tādas, kas top sociālajos tīklos, piemēram, "Facebook" vai "Twitter". Vairāk informācijas: garamantas.lv.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!