Pāvests Francisks. Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
21.10.2020

Pāvests Francisks pauž atbalstu viendzimuma pāru tiesiskajai aizsardzībai

Komentē
1

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā dokumentālajā filmā "Francesco", kas pirmizrādi piedzīvoja trešdien Romas filmu festivālā, paudis atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām, vēsta ziņu aģentūra "LETA".

Atbalstu viendzimuma pāriem Francisks pauž aptuveni filmas vidū, kas veltīta pāvestam svarīgiem tematiem, arī vides problēmām, nabadzībai, migrācijai, rasu un ienākumu nevienlīdzībai, cilvēkiem, kas visvairāk cieš diskriminācijas dēļ.

"Homoseksuāliem cilvēkiem ir tiesības būt ģimenē. Viņi ir Dieva bērni," vienā no filmas intervijām saka pāvests. "Tas, kas mums ir vajadzīgs, ir civilo savienību likums. Šādā veidā viņi būs juridiski aizsargāti."

Francisks, vēl būdams Buenosairesas arhibīskaps, jau bija paudis atbalstu homoseksuāļu pāru civilajām savienībām kā alternatīvai viendzimuma laulībām.

Tiesa gan, būdams pāvesta amatā, viņš publiski atbalstu civilajām savienībām nebija paudis.

Jezuītu priesteris Džeimss Mārtins, kas ir pazīstams ar saviem centieniem uzlabot baznīcā attiecības ar homoseksuāļiem, pāvesta izteikumus cildināja kā "lielu soli uz priekšu baznīcas atbalstā LGBT kopienas cilvēkiem".

"Pāvesta pozitīvie izteikumi par civilajām savienībām pauž spēcīgu vēstījumu vietām, kur baznīca ir opozīcijā šādiem likumiem," teikts Mārtina paziņojumā.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā Latvijā rekordīsā laikā trešo reizi tika savākts vairāk nekā 10 000 parakstuiniciatīvai, kas prasa tiesisko aizsardzību civilajām savienībām. Divas iepriekšējās iniciatīvas Saeima noraidīja.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!