Foto: Anna Andersone, Satori.lv
 
Aktualitātes
04.03.2021

Notiks tiešsaistes ekskursijas vērienīgajā izstādē "Latvijas gadsimts"

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Facebook" kontā 9. martā pulksten 18:00 ar tiešraides ekskursiju "Migrācijas" tiks aizsākts tematisko ekskursiju cikls 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts".

Dr. art. Ievas Vītolas un Dr. hist. Toma Ķikuta vadībā skatītāji varēs izsekot brīvprātīgām un piespiedu migrācijām Latvijā 19. un 20. gs., uzzināt, kādus politiskus un kultūras nospiedumus tās atstājušas, kā ietekmējušas indivīdu un dzimtu likteņus. "Jau 20. gadsimta sākumā līdz pat 10% latviešu dzīvoja ārpus mūsdienu Latvijas teritorijas, karu laikā bēgļu gaitās nācās doties desmitiem tūkstošu cilvēku, tāpat izceļošanas un ieceļošanas viļņi veidojuši arī Latvijas vēsturisko mazākumtautību kopienu likteņus. Izstādē šo tēmu reprezentē daudzi spilgti dzīvesstāsti un eksponāti no dažādiem Latvijas muzejiem," teikts paziņojumā presei.

Valsts simtgadei veltīto izstādi kopā ar tās kuratoriem līdz aprīļa beigām varēs iepazīt no vairākiem līdz šim neizceltiem skatpunktiem. Tēmu vidū minamas indivīda un varas attiecības, paaudzes un to vērtības, Latviju dažādos laikos iemiesojušie tēli un simboli.

Nākamās tiešraidē iecerētās ekskursijas:

16. martā pulksten 18 – "Kā attēlot Latviju? Tēli un simboli "Latvijas gadsimtā""
(Ginta Gerharde–Upeniece un Tālis Pumpuriņš);

30. martā pulksten 18 – "Brīvības robežas. Indivīds un vara "Latvijas gadsimtā""
(Māra Eņģele un Imants Cīrulis);

6. aprīlī pulksten 18 – "Valsts idejas nesēji. Paaudzes "Latvijas gadsimtā""
(Dāvis Pumpuriņš un Arnis Strazdiņš);

13. aprīlī pulksten 18 – "Ekstrēmu gadsimts" (Juris Ciganovs, Imants Cīrulis un Toms Ķikuts).

Pieslēgšanās ekskursijām ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni viena stunda. Par iespējamām izmaiņām ekskursiju norises laikos tiks ziņots muzeja sociālo tīklu kontos. Tiešraides tiks ierakstītas un tās būs iespējams noskatīties arī LNVM digitālajos resursos.

2021. gada maijā noslēgsies pēdējos gados vērienīgākā muzeju kopizstāde "Latvijas gadsimts", kas kopš 2018. gada 4. maija bija skatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Atbilstoši sarežģītajai epidemioloģiskajai situācijai, izstādes noslēguma pasākumi norisināsies video tiešraižu, ierakstu un sociālo tīklu publikāciju formātā. Vienlaikus muzejs cer, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām vismaz individuālie apmeklētāji vēl pagūs apmeklēt izstādi klātienē.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!