Foto: Aivars Ivbulis
 
Aktualitātes
21.09.2023

Dejas meistarklasei meklē dalībniekus ar kustību traucējumiem

Komentē
0

"H2O6" kvartālā Pārdaugavā 3. un 4. oktobrī norisināsies kustību meistarklase "Sottobosco" ar mākslinieci un horeogrāfi Kjāru Bersani, kuras laikā dalībniekiem ar kustību traucējumiem būs iespēja pētīt kustības, skaņas un telpas attiecības, atklājot sava ķermeņa iespējas savstarpējā un vides mijiedarbībā. Pieteikties dalībai aicināti interesenti vecumā no 18 gadiem. 

Biedrība "Latvijas Jaunā teātrā institūts" (LJTI) pēdējos gados pieejamību un iekļaušanu ir izvirzījusi par vienu no darbības prioritātēm, ne vien Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" īstenošanā, bet arī citās LJTI iniciatīvās. Šī ir jau otrā LJTI rīkotā meistarklase, kas paredzēta tieši cilvēkiem ar invaliditāti. Pērn LJTI aicināja mākslinieci Klēru Kaningemu (Claire Cunningham) no Skotijas īstenot trīs dienu meistarklasi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ar mērķi veicināt viņu iesaisti skatuves mākslā. 

Kjāra Bersani (Chiara Bersani) ir māksliniece un horeogrāfe no Itālijas jau iepriekš viesojusies Latvijā ar skatuves mākslas darbiem "Dūmaka", "Dzīvnieks" un "Vienradžus meklējot", kā arī piedalījusies divu nedēļu rezidencē veidojot skatuves mākslas darbu "Sottobosco", kas šobrīd jau tiek izrādīts vairākos Eiropas skatuves mākslas festivālos. Saistībā ar šo darbu māksliniece nelielai interesentu grupai piedāvā meistarklasi, kuras laikā dalībniekiem tiek dota iespēja kļūt par daļu no radošā procesā, apgūstot jaunas iemaņas kustību un teātra mākslā.

Vairāk informācijas par meistarklašu norisi un pieteikšanos tām LJTI mājaslapā.

Kjāra Bersani ir itāļu māksliniece, kas darbojas performances, pētnieciskā teātra un laikmetīgās dejas jomā, interpretējot dažādas valodas un vīzijas savās horeogrāfijās un režijas darbā. Viņas darbi, kas bieži tiek izrādīti starptautiskā vidē, rodas dialogā ar dažāda rakstura telpām un galvenokārt adresēti kaimiņam, kurš atrodas blakus skatuvei. Kjāras interpretāciju un pētījumu pamatā ir "politiskā ķermeņa" jēdziens un prakses, kuras palīdz trenēt ķermenisko klātbūtni un darbību. Pirmais manifests, kurā parādījās šī ievirze, – izrāde "Maigais vienradzis" – iekļauts "Aerowaves" platformā par precīzu pētījuma tēmas atveidojumu, par kuru Kjāra 2018. gadā saņēmusi arī "UBU" balvu kā labākā jaunā aktrise/izpildītāja vecuma kategorijā zem 35 gadiem. 2019. gada augustā Edinburgas "Fringe" festivālā Kjāra un "Maigais vienradzis" ieguva pirmo vietu dejas kategorijā "Total Theatre Awards". Līdz 2024. gadam māksliniece piedalās arī "Apap – Advancing" skatuves mākslas projektā "Feminist Future".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!