Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
06.12.2023

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks ikgadējā Lībiešu diena

Komentē
0

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 16. decembrī plkst. 12.00–17.00 notiks par ikgadēju tradīciju kļuvusī Novadu diena, kas šogad norisināsies sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūtu. Lībiešu diena būs Lībiešu mantojuma gada noslēguma pasākums, kurā būs iespējams sastapt gan lībiešu mantojuma kopējus, gan Lībiešu mantojuma gada dalībniekus – biedrības, pašvaldības un uzņēmējus no visiem lībiešu vēsturiski apdzīvotajiem novadiem. Ieeja bez maksas.

Lībiešu dienā bibliotēkā būs iespējams klausīties lībiešu valodas skanējumu dažādu muzikālo kolektīvu izpildījumā, piedalīties jaunāko grāmatu un ieceru prezentācijās, iegādāties lībiešu mantojumā balstītas Ziemassvētku dāvanas – no rotām un adījumiem līdz grāmatām un suvenīriem, kā arī nobaudīt kādu lībiešu uzkodu.

Tāpat katram pasākuma apmeklētājam būs iespējams uzzināt par lībiešu mantojumu un ar to saistītām iniciatīvām Ventspils, Talsu, Siguldas, Limbažu, Aizkraukles novadā un citviet, kā arī apmainīties ar idejām un iecerēm tālākam darbam.

Pasākumā uz skatuves kāps arī virkne lībiešu muzikālo apvienību – plkst. 12.30 lībiešu ansambļi "Līvlist" (Rīga), "Kāndla" (Tārgale), "Rāndalist" (Ventspils), plkst. 14.30 "Karikste" (Aizkraukle) un "Putni" (Lēdurga), 16:00 – jauktais koris "Lōja" (Salaspils).

Uz skatuves norosināsies arī vairāki pasākumi: plkst. 14.00 tiks prezentēti Lībiešu mantojuma gadā tapušie izdevumi, plkst. 15.00 tiks atvērts izdevniecības "Neputns" izdotais Kārļa Vērdiņa dzejas krājums "Lībiešu balādes" latviešu un lībiešu valodā, savukārt plkst. 16.30 pasākumu noslēgs LU Lībiešu institūts un SIA "Jāņa sēta", prezentējot kopdarbā tapušo tīmekļa karšu servisu lībiešu valodā, kas turpmāk būs pieejams platformā balticmaps.eu.

LU Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru 2023. gadu ir pasludinājis par Lībiešu mantojuma gadu. Tā nolūks ir pievērst uzmanību Latvijas lībiskajām saknēm. Gads noris kā atsevišķu pasākumu un iniciatīvu kopums, kuru apzināšanu un apvienošanu kopīgā ciklā veic LU Lībiešu institūts. Ar Lībiešu dienu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā LU Lībiešu institūts simboliski atskatās un atzīmē arī savus 5 pastāvēšanas gadus. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!