Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
08.04.2024

Latvija uzsāk dalību bērnu grāmatu tirgū Boloņā

Komentē
0

Itālijas pilsētā Boloņā laikā no 8. līdz 11. aprīlim norisinās ikgadējais bērnu grāmatu tirgus, kurā piedalās arī Latvijas izdevēji un bērnu grāmatu autori. Latvijas dalību grāmatu tirgū nodrošina Latvijas literatūras eksporta platforma "Latvian Literature".

Šī gada lielais notikums tirgū ir mākslinieces Aleksandras Rundes iegūtā Boloņas bērnu grāmatu gadatirgus balva "Bologna Ragazzi Award" (BRAW) kategorijā "Opera Prima", kas tiek pasniegta par labāko debiju bērnu literatūrā. Balvu māksliniece saņēmusi par grāmatu "Ko darīt, ja esi kails pilsētā" (izdevniecība "Jāņa Rozes apgāds"), kam viņa ir idejas, dizaina, teksta un ilustrāciju autore. Pirms balvas pasniegšanas 8. aprīlī plkst. 15:10 tirgus "Book Lovers’ Café" (Galerijas halle 25-25) notiks diskusija, kurā Latviju pārstāvēs grāmatas izdevēja Renāte Punka.

"Pēdējie gadi ir apliecinājuši, ka bērnu literatūra un grāmatu māksla ir viena no Latvijas grāmatniecības spēcīgākajām pusēm. Šī balva ir ne tikai liels pagodinājums, bet arī motivācija mums visiem darboties tālāk, lai mūsu bērnu literatūra nonāktu arvien vairāk lasītāju rokās visā pasaulē," pastāstīja platformas "Latvian Literature" pārstāve Ildze Jansone.

Grāmatu tirgū būs izveidots arī simbolisks grāmatu plaukts "The BRAW Amazing Bookshelf", kurā iekļauti 100 labākie darbi, kas iesniegti Boloņas grāmatu tirgus balvai "BolognaRagazzi Award". Šogad grāmatu plauktā iekļauti divi Latvijas autoru darbi – Egīla Zirņa "Kas notiek Zoodārzā naktī" (ilustrējis Svens Neilands, izdevniecība "Liels un mazs") un Māra Runguļa "En den dīno šoko loko tīno" (ilustrējis Reinis Pētersons, izdevniecība "Liels un mazs").

Tirgus laikā norisināsies arī ikgadējā izstāde, kuras dalībai iesniegti 3520 autoru pieteikumi no 81 pasaules valsts. Iespēju izrādīt savus darbus izstādē ieguvuši 78 autori no 31 valsts, kuru vidū ir arī Latvijas bērnu grāmatu māksliniece Elīna Brasliņa

9. aprīlī plkst. 17:00 Latvijas stendā (Halle nr. 30, stends E14-F13) notiks pieņemšana, kuru atbalsta Latvijas vēstniecība Itālijā, uzņēmums "Jelgavas tipogrāfija" un izdevniecība "Liels un mazs", kas šogad tirgus laikā arī atzīmēs savu 20 gadu jubileju.

Latviju Boloņas grāmatu tirgū šogad pārstāv izdevniecības "Liels un mazs", "Pētergailis", "Zvaigzne ABC", "Jāņa Rozes apgāds", "Baltais Valis", "Droši un Koši", "Aminori", "Latvijas Mediji", kā arī uzņēmums "Jelgavas tipogrāfija" un Latvijas Mākslas akadēmija. Tāpat uz tirgu dodas arī vairāki bērnu grāmatu autori, tostarp Elīna Brasliņa, Signe Viška, Anna Vaivare, Rebeka Lukošus, Agnese Vanaga un Zane Zusta.

Latvijas stenda vizualizācijas Boloņā Latvijas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert estētikā veidojis mākslinieks Reinis Pētersons, bet dizaina autors ir Jānis Mercs.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!