15. marta klimata streiks Rīgā. Foto: Anna Andersone
 
Aktualitātes
28.03.2019

Jaunieši vienosies simboliskā Baltijas ceļā, pieprasot valdībām skaidru klimata politiku

Komentē
0
Saglabā

Piektdien, 12. aprīlī, visu triju Baltijas valstu galvaspilsētās vienlaikus notiks klimata akcija "Baltijas klimata ķēde" ("Baltic Climate Chain") ar mērķi pieprasīt likumdevējiem tūlītēju rīcību klimata jautājumu risināšanā.

Klimata pārmaiņas kļūst par tematu, par kuru runā ne tikai zinātnieki un organizācijas, bet arī jaunieši un skolēni, pēdējos mēnešos izejot ielās un protestējot. Neilgā laika posmā šis būs jau otrais klimata streiks Latvijā – 15. martā, pievienojoties globālajai akcijai, gājienā no Vērmanes dārza līdz Doma laukumam devās ap 600 cilvēkiem.

Abu akciju organizatori ir "Fridays For Future" – starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018. gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga (Greta Thunberg) trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

"Par spīti tam, ka noslēgtas neskaitāmas klimata vienošanās, pārmaiņas neseko. Izmešu līmeņi turpina augt, nafta un akmeņogles – degt. Nākotne ir briesmās, tāpēc mums jāsāk rīkoties jau tagad. Mēs, jaunieši, nespējam mainīt valdības dienaskārtību, taču pieprasām, lai klimats kļūtu par prioritāti," raksta pasākuma organizētāji.

Lai to panāktu, pasākuma rīkotāji definējuši trīs prasības:

1) klimata un vides jautājumiem jābūt valstu politikas prioritātei, un visām partijām tie jāiekļauj savās programmās,
2) valdībām jāpiedāvā skaidrs plāns, kā samazināt emisiju daudzumu,
3) jāpieņem starptautisks likums, kas liktu valdībām pildīt savas apņemšanās.

Pasākums simboliski atsauksies uz Baltijas ceļu, un tā dalībnieki visās triju Baltijas valstu galvaspilsētās un citās vietās tiks aicināti sadoties rokās, lai paustu kaimiņvalstu vienotību prasībā pēc aktīvas rīcības klimata problēmu risināšanā. Pasākums norisināsies Esplanādē. Vairāk par "Baltijas klimata ķēdi" feisbukā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!