Aktualitātes
30.10.2019

Izziņo "Lielā Kristapa 2019" programmu ar vairākām pirmizrādēm

Komentē
0
Saglabā

Nozīmīgākākais Latvijas filmu nozares pasākums "Lielais Kristaps" šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī "Splendid Palace" vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī.

Festivāla oficiālā atklāšana būs 8. novembrī "Splendid Palace" 19:00, kur gandrīz vienlaikus ar pirmizrādi "Forum Cinemas" tiks demonstrēta ilgi gaidītā, pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem veidotā spēlfilma "Dvēseļu putenis" (rež. Dz. Dreibergs), taču jau no 7. novembra skatītājiem būs iespēja redzēt vairākas nominētās spēlfilmas un studentu filmu konkursa nominantus.

Nedēļas nogalē, 9. un 10. novembrī, "Lielais Kristaps" aicina ģimenes noskatīties Nacionālajai kino balvai nominētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", "Saule brauca debesīs", "Rīgas ceriņi" un "Projām", kā arī piedalīties "Valmiermuižas" radošajās darbnīcās pirms filmu seansiem jau no plkst. 10:00.

Tāpat sestdien, 9. novembrī, "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks režisora Ivara Zviedra dokumentālo īsfilmu pirmizrādes – "Afigenna" (17 min) un "Meikots Īrijā" (42 min); šajās filmās režisors sev raksturīgajā manierē, balansējot starp drāmu un komēdiju, ielūkojas vecāku un bērnu attiecību niansēs. Pēc filmām antropologs Andris Šuvajevs aicina uz diskusiju par bērniem un vecākiem globalizētajā pasaulē.

Tajā pašā dienā "Splendid Palace" Mazajā zālē 16:00 tiks pirmizrādīta režisora Pētera Ķimeļa ārpuskonkursa dokumentālā filma "Tēvi '88", kurā jauns cilvēks meklē savu nekad nepazīto tēvu un pārbauda vairākus kandidātus. Drīz pēc tam 17:30 pirmizrādi piedzīvos režisora Ermīna Baltā īsfilma "Nakts Pitfāls", kas nominēta kategorijā "Labākā īsmetrāžas filma".

Svētdien, 10. novembrī, 14:00 "Splendid Palace" Mazajā zālē aicinām apmeklēt šī gada mūža balvas laureāta Vara Braslas goda seansu, kurā tiks demonstrēta režisora retrospektīva, ieeja šajā seansā ir bez maksas. Vakarā 18:30 notiks ārpuskonkursa pirmizrāde Etiopijas, Latvijas, Igaunijas, Rumānijas un Spānijas kopražojuma zinātniskās fantastikas spēlfilmai "Jēzus rāda tev lielceļu", kur epizodiskā lomā redzama aktrise Iveta Pole.

Lāčplēša dienu 11. novembrī varēs svinēt, apmeklējot Latvijas Televīzijas programmas "Latvijas Kods. Latvija Šodien" dokumentālo īsfilmu pirmizrādes. Programmas pirmajā daļā 17:30 tiks demonstrētas divas filmas – brāļu Laura un Mārča Ābeļu kopīgi režisētā "Pārgājiens '44", un Andras Doršs "Skaistai būt". Programmas otrajā daļā 19:00 varēs redzēt Adrianas Rozes "Vārdotājas", Aijas Bley "Brīva vieta – Lastādija", Katrīnas Tomašickas un Lauras Meļķes kopdarbu "Prīsters".

Svētku vakarā, 11. novembrī, varēs 18:00 kopā ar ģimeni skatīties Dzintara Dreiberga filmu "Dvēseļu putenis".

Festivāla svinīgā apbalvošanas ceremonija 12. novembrī sāksies 19:30 ar sarkano paklāju un 20:30 ar šī gada "Lielā Kristapa" tematikas "Kristaps izmeklē" radošu izspēli un laureātu apbalvošanu. Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaikus informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Skatītāji balvu pasniegšanas ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī Latvijas televīzijas tiešraidē plkst. 21:15 un LSM platformā no 20:00.         

Šogad "Lielā Kristapa" žūrijas sastāvu veidos ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē augsti novērtēti kino profesionāļi. Zane Balčus – kinozinātniece, FIPRESCI pārstāve (LV), Dāvis Sīmanis – kinorežisors,  pasniedzējs (LV), Arvīds Krievs – kinorežisors, producents (LV), Lolita Ritmane, komponiste (ASV), Boriss Frumins – kinorežisors, pasniedzējs (ASV), Larisa Gūtmane – scenāriste, pasniedzēja (Kanāda), Audrjus Stonis -  kinorežisors (LT).

"Lielā Kristapa" dienās ikvienam ir iespēja piedalīties skatītāju balsojumā, balsojot par savu favorītu līdz 10. novembra vakaram portālā "DELFI". Šis ir pirmais gads, kad Nacionālajai kino balvai nominētās filmas var noskatīties ne tikai kinoteātrī – "Shortcut" lietotnes īpašajā sadaļā "Lielais Kristaps" ir iekļauta šī un iepriekšējā gada nominēto filmu izlase.

Biļetes uz "Lielā Kristapa" filmām un pasākumiem ir pieejamas "Lielā Kristapa" un kinoteātra "Splendid Palace" mājaslapās un kinoteātra kasē.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!