Foto: Didzis Grodzs.
 
Aktualitātes
19.04.2024

Iznāk Ivara Šteinberga trešā dzejas grāmata "Ābece"

Komentē
0

Valtera Dakšas izdevniecībā 26. aprīlī klajā nāks dzejnieka Ivara Šteinberga trešā grāmata "Ābece" – konceptuāls dzejprozas krājums, ko veido mikroesejas par burtiem un  kombinatorās dzejas vingrinājumi. Lai arī ieturēta ābeces žanrā, Šteinberga "Ābece" paredzēta cilvēkiem, kas jau kādu brīdi māk brīvi lasīt un rakstīt. 

Grāmatas redaktors ir Henriks Eliass Zēgners, māksliniece – Estere Betija Grāvere. Īpaši šim izdevumam ilustrācijas veidojusi Justīne Seile-Urtāne. 

Grāmatas redaktors, dzejnieks Henriks Eliass Zēgners raksta: "Kad prāts kļūst par sirds instrumentu, parādās meistarība. Ir laime vērot, kā Šteinbergs mūsu acu priekšā top par meistaru, arvien brīvāk peldot burtu metafizikas viļņos, nirstot valodas dzelmē un ceļot no tās ārā ko pavisam jaunu, gaišu un īstu. Konceptuālajā "Ābecē" alfabēts kalpo par tramplīnu viņa augstākajam un krāšņākajam lēcienam līdz šim." 

Savukārt, Renē Pūce savā pēcvārdā skaidro: "Autors ir paņēmis aptuveno latvju mēles elementārdaļiņu – burtu – un katram veltījis rindkopu, šādi mēģinādams to vienlaikus saprast un "at-mācīties". Citiem burtiem sakot, atcerēties. Atcerēties, cik patiesībā savādi ir mūsu sazināšanās pieraksta pamatelementi." 

Grāmatas atklāšanas svētki norisināsies š.g. 26. aprīlī plkst. 19.00 LU Humanitāro zinātņu bibliotēkā Visvalža ielā 4a. Atklāšanas pasākumā līdzās svinīgajām uzrunām un Ivara Šteinberga dzejas lasījumam izskanēs profesora Raimonda Brieža pārdomas par ābecēm, kā arī būs iespēja iegādāties "Ābeci" par izdevēja cenām un saņemt autora un grāmatas veidotāju parakstus. Rīkotāji lūdz apmeklētājus uz pasākumu nākt ar skaidru naudu. 

Ivars Šteinbergs ir latviešu dzejnieks, kritiķis, literatūrzinātnieks un atdzejotājs. Par savu otro dzejas krājumu "Jaunība" ("Neputns", 2022) saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu labākā dzejas darba kategorijā (2023). 2024. gadā saņēmis arī Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā. Literatūras žurnāla "Strāva" redaktors. Atdzejojis tādus autorus kā Luīze Glika, Roberts Blajs, Silvija Plāta, Anna Sekstone, Jans Vāgners u. c. Šteinberga dzeja tulkota angļu, somu, igauņu, lietuviešu, ukraiņu valodā. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!