Ilze Mazpane “Hope is not Enough”, 2023. Foto: Max Provenzano.
 
Aktualitātes
02.04.2024

Festivāls "Starptelpa" izsludina programmu "Rītdienas dumpinieki"

Komentē
0

Rīgā no 23. maija līdz 2. jūnijam notiks jau sestais performances mākslas festivāls "Starptelpa". Šogad festivāls sniegs skatītājiem iespēju piedzīvot hipotētiskus nākotnes scenārijus – gan utopiskus, gan distopiskus. 

Mākslas valodā pārskatot un saceļoties pret politisku sistēmu hierarhijām, un dekonstruējot ierastu attiecību modeļus, vietējie un starptautiskie mākslinieki reflektēs par cilvēka un mašīnas attiecībām, tehnoloģiju, mākslīgā intelekta un robotu klātbūtni ikdienā. Tāpat festivāls piedāvās darbus arī par aktuālajām sociāli politiskajām problēmām, piemēram, dzimumu līdztiesību, ilgtspējību, izturību krīzes apstākļos utt. Performanti-dumpinieki sola piešķilt uguni ideju revolūcijai, kas varētu sākties jau rītdien.

Festivāla satelīta pasākums "Dumpinieces, dziednieces vai izstumtās? Raganu arhetipi mākslā un kultūrā" notiks jau 23. maijā "Zuzeum". Starptautisku mākslinieku un vietējo folkloras pētnieku un mākslas zinātnieku publiskajiem priekšlasījumiem un diskusijām sekos divas radošās darbnīcas. Vienu vadīs britu mākslinieces Lorena Barri Holšteina (Lauren Barri Holstein) un Fiona Kārena Aleksandere (Fiona Karen Alexander, Lielbritānija) Pedvāles Mākslas parkā Sabilē no 24. līdz 25. maijam, otru vadīs Simona Orinska (Latvija) "Mā Telpā" Rīgā. 

Šogad festivāla kulminācija risināsies Rīgas Cirkā 31. maijā un 1. jūnijā, paverot plašas iespējas visdažādākajiem mākslinieciskajiem risinājumiem – gan vērienīgiem notikumiem unikālajā arēnā, gan personīgai klātbūtnei ar mākslinieku viens-pret-viens performancēs. Tāpat mākslinieki veidos saspēli ar unikālo cirka nama vēsturi un tā simbolisko nozīmi. Daļa no vairāk nekā 30 mākslas norisēm būs redzama arī laikmetīgās mākslas centrā "Zuzeum" un pilsētvidē. Festivālā piedalīsies starptautiski mākslinieki, kā, piemēram, Dženifera Dubrē Hutemena (Jennifer Dubreuil Houthemann) un Mariona Forē (Marion Faure, Francija), Mads Flērs Andersens (Mads Floor Andersen, Dānija), Hetere Sinkaveidža (Heather Sincavage, ASV), Stvn Žerārs (Stvn Girard, Kanāda), kā arī daudzas citas šīs mākslas autoritātes. "Starptelpas" nobeigumā 2. jūnijā īpašu, visus dalībniekus un skatītājus iekļaujošu mākslas notikumu radīs konceptuālā māksliniece Laura Prikule (Latvija).

Šoreiz festivāla pirmajā atlases kārtā tika pieņemts lēmums par finansiālu atbalstu trim performancēm, kuru autori ir jaunie Latvijas mākslinieki – Mailo Mēness, Elza Auguste Zīverte un Kristofers Knesis, kā arī Ivo Krieviņš un Franciska Anna Beļāne. Festivālā mākslinieku performances vērtēs starptautiska žūrija, tikai vienam darbam piešķirot vēl papildu finansējumu un tā autoram (-iem) iespēju dzīvot 2 nedēļas VV Fonda vadītajā "Pair" rezidencē Pāvilostā.

Festivāla aktīvo daļu pavadīs arī transgresīvai performances mākslai veltīts zinātniskais simpozijs, kurš notiks 29. maijā ISSP galerijā, kā arī starptautiska performances mākslas kuratoru asambleja 30. maijā ZUZEUM. Tāpat šogad pirmo reizi "Starptelpā" risināsies arī īpašs performances nodarbību cikls bērniem – rītdienas pasaules veidotājiem, kā rezultātā taps pieredzē balstīts mākslas darbs par nākotnes realitāti, kas tiks prezentēts festivāla pēdējā dienā, 2. jūnijā. 

Starptautiskais performances mākslas festivāls "Starptelpa" ir kļuvis par stabilu un gaidītu notikumu reģiona mākslas kartē. Savas ikgadējās un intensīvās norises laikā tas nodrošina mākslas platformu gan pieredzējušiem un starptautiski atzītiem performances profesionāļiem, gan arī jauniem, bet daudzsološiem performantiem. Vairāk par festivālu un tā vēsturi mājaslapā

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!