Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
08.04.2024

Dzejas festivāls "Page Break" izsludina starptautisku programmu

Komentē
0

Jelgavā no 24. līdz 27. aprīlim notiks 3. Starptautiskais dzejas festivāls "Page Break", pulcējot starptautiskajā dzejas apritē pazīstamus autorus un piedāvājot plašu dzejas notikumu klāstu. 

Dzejas festivālā piedalīsies 14 autori – somāliešu izcelsmes dzejniece Lubi Barre, afgāņu dzejnieks Ramins Mažars, irāņu izcelsmes dzejniece Šolē Volpē no ASV, kā arī ASV rezidējošais dzejnieks Andrē Nafiss-Saheli, kuram ir irāņu un itāļu saknes.  

Eiropas dzeju pārstāvēs Katarīna Šultensa no Vācijas, Nikola Madžirovs no Ziemeļmaķedonijas, Austa Fanija Sīgurdardotira no Islandes, Pjērs Venklērs no Francijas, Marija Anhelesa Peresa-Lopesa no Spānijas, Selahatins Jolgidens no Turcijas un Susinukke Kosola no Somijas. No Latvijas festivālā piedalīsies Jeļena Glazova, Guntars Godiņš un Kārlis Vērdiņš. 

Festivāls sāksies 24. aprīlī plkst.19.00 ar dzejas pastaigu pilsētvidē – dzejas lasījumi notiks Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas pagalmā, Pasta salā un pie Skatu torņa Pils salā. 

25.  un 26. aprīlī plkst. 18.00 Jelgavas Kultūras namā notiks dzejas lasījumi, savukārt 26. aprīlī plkst. 16.00 Jelgavas Kultūras namā dzejas interesenti aicināti uz apaļā galda diskusiju. 

Festivāls noslēgsies 27. aprīlī, kad plkst. 18.00 notiks dzejkoncerts Jelgavas Kultūras namā, piedaloties visiem festivāla dalībniekiem. Šajā notikumā dzejas lasījumi mīsies ar laikmetīgām džeza mūzikas improvizācijām, ko izpildīs Svens Vilsons (ģitāra), Toms Mikāls (taustiņinstrumenti), Toms Pošs (bass)  un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).  

Visi minētie festivāla notikumi apmeklējami bez ieejas maksas. 

Ņemot vērā ģeopolitiskās un sabiedriskās norises, kā arī vardarbības aktualitāti Latvijā un pasaulē, festivāla tēma būs "empātija", tādējādi ar dzejas un kultūras palīdzību mudinot vairot šīs vērtības apziņu un nozīmīgumu. 

Festivāla ietvaros tiks izdota festivāla dzejas antoloģija ar visu autoru darbiem un to tulkojumiem latviešu valodā. Šis izdevums būs pieejams bez maksas visiem interesentiem festivāla pasākumos.

"Page Break" tradīcija tika iedibināta 2022. gadā, pirmo reizi Latvijā sarīkojot starptautisku dzejas notikumu, kas vienkopus pulcēja starptautiski pazīstamus dzejniekus.

Plašāka informācija par  festivālu pieejama mājaslapā, kā arī festivāla feisbuka kontā. 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!