"Garās pupas" atklāšanas pasākums 2015. gadā
 
Aktualitātes
05.09.2017

Dzejas dienās atklās dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa"

Komentē
1

Šī gada 8. septembrī plkst. 11.00 LU Botāniskā dārza Šķūnī notiks bērnu dzejas diena "Es nesaprotu, ka nevar būt – man grāmatās viss var būt", kurā biedrība "Ascendum" sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi un ikgadējām "Dzejas dienām" atvērs 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa".

Jau ceturtajos gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs "Garās pupas" sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Zane Brūvere-Kvēpa, Guntars Godiņš, ilustrators Edmunds Jansons un mūziķis Ernests Mediņš.

Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti Ulda Ausekļa, Andra Akmentiņa, Valta Ernštreita, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa un citu – kopā 33 – autoru darbi. Gadagrāmatā apkopoti dzejoļi bērniem, kas atrasti Alberta Kronberga, Vitauta Ļūdēna un Vizmas Belšvicas arhīvos, kā arī publicēta apjomīga tautasdziesmu kopa. Nodaļā "Atgādinājums", kas veltīta šī gada jubilāriem, iekļauti Jāzepa Osmaņa, Andra Vējāna, Valda Grenkova, Artura Gobas un vēl pulka autoru dzejoļi. Grāmatā atrodama Vladimira Novikova pasaka "Lauku pele un pilsētas pele" Ineses Zanderes atdzejojumā, kā arī Kārļa Vērdiņa poēmas "Dilles tante" fragments. Kā ieskats citu valodu dzejas tradīcijās šī gada grāmatā atdzejotas rumāņu doinas, kā arī igauņu dzejnieka Contras un igauņu, poļu, žemaišu un kastīliešu dzejnieku darbi. Nodaļā "Sākums" publicēti bērnu radošie darbi – izsludinātā bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu "Garā pupa" kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas publiskās bibliotēkas un skolas, savukārt pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam "Garā pupa", kas rūpējas par to, lai kultūras procesos būtu iesaistīti arī Latvijas reģionu bērni, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu un dizainu radījuši Rūta Briede un Artis Briedis, 2017. gada izdevumu ilustrējis mākslinieks Edmunds Jansons.

Klasēm un apmeklētāju grupām, kas plāno ierasties uz "Garās pupas" atklāšanas pasākumu, lūgums pieteikt dalību, uz e-pastu [email protected] sūtot ziņas par plānoto apmeklētāju skaitu, skolu un kontaktinformāciju.  

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Bērnu dzejas dienu atbalsta Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Leļļu teātris, bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" un "Valmiermuiža".

Biedrība "Ascendum" ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība augšup.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!