Kadrs no filmas.
 
Aktualitātes
19.04.2024

Brāļu Ābeļu jaunākā filma izvēlēta Kannu kinofestivāla programmai

Komentē
0

Kinorežisoru Laura un Raita Ābeļu eksperimentālā animācijas filma "Dieva suns" ir pieaugušo pasaka (folk tale) un prestižajā Kannu kinofestivālā iekļauta kā viena no septiņām aizraujošākajām šīgada žanru filmām. 

Lai iegūtu prezentācijas iespējas Kannu kinofestivāla "Fantastic 7" programmā, septiņi A klases filmu festivāli no visas pasaules konkursam izvirza vienu žanru filmu projektu. Brāļu Ābeļu filma "Dieva suns" izvirzīta no "Tallinas Melno nakšu" ("Tallinn Black nights") kinofestivāla.

Programmā "Fantastic 7" filmu veidotājiem ir iespēja parādīt savus nupat tapušos darbus industrijas pārstāvjiem – kino izplatītājiem un producentiem –,  veidojot jaunas sadarbības. Starptautiskais tirgus veicina plašākas auditorijas interesi – "Fantastic 7" apmeklē arī pasaules nozīmīgāko žanru kinofestivālu programmu veidotāji un kino izrādītāji, kas meklē spilgtas un interesantas žanru filmas.

Brāļu Ābeļu filmas "Dieva suns" sižets sakņojas vēsturiskā notikumā – zināmākajā vilkaču prāvā Ziemeļeiropā "Vilkača Tīsa lietā", kur tiesas laikā baznīcā kāds 82 gadus vecs vīrs drosmīgi sevi pasludināja par vilkaci jeb Dieva suni, stāstot par savām cīņām pret raganām un burvjiem elles dziļumos.  

"Kā pēta antropologi, Livonijas vilkači nav tikai ļaunas būtnes, kas pārtop par vilku, tie līdzinās šamaņiem, dziedniekiem, zirgu vārdotājiem vai, iespējams, afēristiem, viltniekiem. Katrā ziņā skatītājs tiks īpatnēji izklaidēts," stāsta režisori Raitis un Lauris Ābeles.

Filmas autori savij reālo vēstures notikumu ar izdomu. Filmas darbība noris 1692. gada rudenī Livonijā, tagadējā Mālpils pagasta Zaubē. Nerimstošs lietus, īsas dienas un tumšas naktis veido fonu virknei mistisku un aizraujošu notikumu, kas piemeklē mazās pilsētiņas iedzīvotājus. Kad tiek nozagta baznīcas relikvija, sākas raganu medības un ciemā ierodas Dieva suns, kas cilvēkiem atnes noslēpumainu dāvanu.

"Šis projekts tapa ciešā sadarbībā ar mūsu draugu un vizionāru mākslinieku Hariju Grundmani, un viņa iedomātā un Aigara Gercāna atdzīvinātā pasaule skatītāju aizvedīs aizraujošā, reizē nopietnā un nešpetnā ceļojumā," piebilst autori.

Filmas scenārija autori ir Ivo Briedis un brāļi Ābeles, galvenais animācijas mākslinieks ir Harijs Grundmanis, galvenais animators – Aigars Gercāns, filmas operators – Mārcis Ābele.

Aktieru ansambli veido unikāls sastāvs: mācītāja lomā Regnārs Vaivars, vilkatis – Einārs Repše, barons – augumā dižais Kristians Kareļins. Producenti Raitis Ābele un "Kristele Pudane Tritone Studio" (Latvija), "Lumiere Lab" (ASV).

77. Kannu kinofestivāls norisināsies no šīgada 14. līdz 25. maijam. 

Filma Latvijā būs skatāma 2024. gada nogalē vai 2025. gada sākumā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!