Aktualitātes
26.11.2020

Māksliniece Rasa Jansone jaunā izstādē pēta sievietes tēlu virtuvē

Komentē
0
Saglabā

No 28. novembra līdz 20. janvārim "Kamergalerijā" būs skatāma mākslinieces un publicistes Rasas Jansones jaunākā personālizstāde "Trīs kārtas un vēl deserts". Izstādes virtuālā atklāšana piektdien, 2020. gada 27. novembrī 18.30 "Kamergalerijas" facebook lapā.

Ekspozīciju veido jauns deviņu kolāžu cikls, kurā apvienota eļļas glezniecība un no krāsainajiem žurnāliem izgriezti attēli. Pavasara ārkārtējās situācijas laikā, kad kustība ārpus pārtikas veikaliem un aptiekām bija ierobežota, māksliniece sāka izgriezt attēlus no mājās atrodamajiem žurnāliem – nu jau bankrotējuša kulinārijas žurnāla "Četras Sezonas" un "National Geographic".

"Pārsteidzoši, cik daudz šajos izdevumos bija atrodamas kosmētisko līdzekļu un luksuspreču smaidīgās reklāmu sejas," stāsta māksliniece. "Estētiski izsmalcināti ir iespējams nodrukāt gan mandeļu piena kokteili, gan tropu mežu, un vienmēr – sievietes seju; tad to visu kopā ievākot možā aicinājumā uz veselīgu dzīvesveidu. Tomēr cik bieži radoša pašizpausme virtuvē kļūst par slazdu, kurā visvienkāršāk iekrist tieši sievietēm (vai karantīnas notikumi ar mammām savos mājas ofisos-virtuvēs to neatklāja?). Tā nav nekāda māksla, tā ir veiksmīgi nopārdota sievišķība, kad "sajaucot sviestu ar miltiem, saspaidot tos valganā masā un atstājot uz pusstundu atpūsties" tu savā virtuvē turpini ceļojumu uzmundrinājumu (tev tik labi sanāk, mīļā!) un slēptu draudu (kad mēs beidzot ēdīsim?) pasaulē. Glancēta žurnāla bildīte ir ļoti trausla, stiprāk paberzējot, tipogrāfijas krāsa paliek uz pirkstiem."

Kolāžas eksponētas, apvienojot ikonas un vientuļi izgaismota virtuves skapīša estētiku, kā arī iekļaujot to "Kamergalerijas" aizkulišu daļu, kas citkārt galerijas apmeklētājiem bijusi neredzama.

Rasa Jansone ir pazīstama kā gleznotāja un instalāciju māksliniece. Nereti izmanto savā mākslā tekstus, regulāri publicējas Latvijas kultūras periodikā.

Kuratore: Ieva Nagliņa. Izstādes uzbūve: "Ah! Oh! ".

Rasas Jansones izstāde ir noslēdzošā ciklā "2x2=5", kas aizsākās ar Maijas Dragūnes un Imanta Krepica izstādi "Leģendāra saruna" un turpinājās ar Aijas Bley darbu izstādi "Zero waste".

"Kamergalerija" ir izstāžu platforma, kur galvenā loma pieder grafikai. Tā atrodas 11. novembra krastmalā 35, Mākslinieku nama 5. stāvā, 81. telpā. Atvērta katru dienu no 12.00 līdz 18.00. Ieeja bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!