Aktualitātes
20.10.2020

Ar sēriju par vēža ārstniecību atgriežas podkāsts "Sargiet galvas!"

Komentē
0

Jaunākajā podkāsta "Sargiet galvas!" sērijā viesojas gastroenterologs Mārcis Leja, lai stāstītu par vēža ārstēšanu. 

Pēc vasaras brīvdienām pie klausītājiem atgriežas "Satori" veidotais podkāsts "Sargiet galvas!", kurā ar Latvijas zinātniekiem sarunājas politologs un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs, kā arī zinātnes popularizētājs Vents Zvaigzne. 

Oktobra sērijā pie raidījuma vadītājiem viesojas Mārcis Leja, kurš ir viens no Latvijas vadošajiem vēža pētniekiem. Vēzis ir otrs galvenais nāves cēlonis visā pasaulē uzreiz pēc sirds un asinsvadu slimībām, bet Eiropas Savienība cīņu pret vēzi pasludinājusi par vienu no savām galvenajām prioritātēm veselības jomā. Kā ar to sokas Latvijā? Vai pūšļotāji un homeopātija var palīdzēt cīņā pret vēzi? Kāpēc mums vajadzētu domāt par vēzi kā hronisku slimību? Vai drīzumā saslimšanu ar vēzi varēs diagnosticēt pēc izelpas, un mūs ārstēs nanoroboti? Vai saslimšanu ar vēzi nosaka gēni vai tomēr dzīvesveids un vide? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes raidījumā. 

Mārcis Leja ir medicīnas doktors, ārsts gastroenterologs, Latvijas Universitātes profesors un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. Izglītojies agrākajā Rīgas Medicīnas institūtā, doktora grādu ieguvis Rīgas Stradiņa universitātē. Beidzis arī Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas zinātniskās daļas vadītājs un Latvijas Universitātes mācībspēks, Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors, kā arī gremošanas slimību centra “Gastro” dibinātājs. Kopš pagājušā gada Mārcis Leja pārstāv Latviju Eiropas Vēža misijas padomē.

"Satori" podkāsts "Sargiet galvas!" ir veltīts zinātnei, sabiedrībai un politikai Latvijā un Eiropā. Jau sengrieķu filozofs Platons bija pārsteigts par to, cik izvēlīgi ir cilvēki attiecībā pret to, ar ko baro savu ķermeņi, bet neizvēlīgi, izvēloties barību dvēselei un prātam. Šajā podkāstā Ivars Ijabs un Vents Zvaigzne sargā savas un mūsu galvas no mītiem, pasakām un sazvērestības teorijām par zinātnes un tehnoloģiju nākotni. Katra podkāsta viesis ir kāds Latvijas zinātnieks. 

"Satori" podkāsts ērti klausāms "Spotify""Podbean""Apple Podcasts" un citās podkāstu platformās. Jaunākās podkāsta epizodes meklējamas arī "Delfu" podkāstu sadaļā.

Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Parlamenta grupa "Renew Europe".

logo-reneweurope-website_200521567680485

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!