Foto: Unsplash.com
 
Aktualitātes
16.10.2020

Anglikāņu baznīcā notiks diskusija par rasismu

Komentē
0

Piektdien, 23. oktobrī, 18.00 Anglikāņu baznīcā (Anglikāņu ielā 2, Rīgā) notiks publiska diskusija par rasismu, baznīcu un sabiedrību.

Diskusijā piedalīsies angļu valodas skolotājs un cilvēktiesību aktīvists Džordžs Stīls, Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Raivis Bičevskis un LU Teoloģijas fakultātes zinātniskais asistents Ņikita Andrejevs.  Vada mācītāja Elīza Zikmane.

Kā norāda diskusijas rīkotāji, Anglikāņu baznīcas Svētā Pestītāja Draudze, rasisms Latvijā ir maz diskutēta tēma, lai gan aptauju dati un naida runas izpausmes sociālajos tīklos rāda, ka rasisms Latvijā ir problēma: "Latvijas Cilvēktiesību centrs, nesen aptaujājot nelielu daļu – tikai 200 no ārvalstu studentiem, kuri mācās Latvijā, konstatēja, ka vairāk nekā puse ir piedzīvojuši aizskārumu savas ādas krāsas, rases vai etniskās piederības dēļ."

Vēl mazāk par šo tēmu mūsu valstī izsakās reliģiskās kopienas, norāda draudze. "Salīdzinājumam Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs 2000. gadā teica, ka viņš kaunas par savas baznīcas rasistisko pagātni un ka Anglijas baznīca vēl aizvien kā institūcija ir rasistiska. Tajā ir maz etnisko minoritāšu mācītāju, un vēl mazāk citas ādas krāsas augstāko garīdznieku.  No otras puses – anglikānismā ir kustības (piemēram, "Iekļaujošā baznīca" (Inclusive Church), kuras daļa ir arī draudze Rīgā) un atsevišķi teologi, kuri iestājas par baznīcas atvērtību sabiedrības marginalizētām grupām."

Diskusijā tiks runāts par šādiem jautājumiem: cik atvērta Citādajam ir Latvijas sabiedrība un kristīgās konfesijas kā tās daļa? Kas būtu darāms, lai mazinātu aizspriedumus un neiecietību? Kādā mērā reliģiskās kopienas, to teksti un prakses, var kalpot kā pārmaiņu veicinātājas?

Diskusija būs pieejama arī tiešsaistē draudzes "Facebook" kontā.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!